مراسم بعدی

* جشن میلاد امام رضا (ع)  *

سخنران : حجت الاسلام قاسمپور

مداحان : حاج محمدرضا بذری

کربلایی جبار بذری

زمان : جمعه 95/05/15

ساعت 21:30

آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بابل

هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

پخش زنده مراسمات هیأت

آثار مکتوب و اخبار هیات

آلبوم تصاویر

متن سخرانی مراسمات هیات

چند رسانه ای(نواهنگ و نماهنگ)

حدیث ولایت

 

 

 آنچه انسان در این ماه رمضان، در میان این اعمالِ شخصى و عمومى و مردمى و اجتماعى مشاهده میکرد، اطعام مردم بهصورت عمومى و بهصورت افطارىِ ساده و همگانى در بین مردم ما بود که بحمدالله‌ رایج شده است. سال گذشته از مردم عزیزمان خواهش شد که تشریفات افطار را کم کنند، کمیت ضیافتشوندگان در افطار را افزایش بدهند.

  • می خواهم کمک کنم !
  • ارتباط با ما
  • پیوندها
  • بیت الزهرا(س)قدیم
  • آپارات

image

 

حجت الاسلام والمسلمین باقری در شب پنجم ماه صفر خدمت محبین و عزاداران اهل بیت عرضه داشتند: اسم و نام حضرت حجت هم مانند پیامبر است. تولد حضرت در سحرگاه معروف آن 255 و روایت دیگر 256 است. 256 را پذیرفتیم زیرا به حروف ابجد نور معنا می دهد. نام مبارک مادرشان نرجس خاتون است. قبل از رسیدن به محضر امام عسکری نام ایشان ملیکه بود و بعد از رسیدن خدمت ایشان به نرجس خاتون تغییر یافت.

من و شما در عصری قرار گرفتیم که آل سعود و دارد توحید معرفی می کند داعش هم برای خودشان ادعای توحید دارند. دنبال کدام توحید باید رفت؟توحیدی که محمد و آل محمد معرفی کرده اند.

حضرت امام در وصیت نامه خود می گوید افتخار ما اینست که توحید ما توحید صدوق است. دنبال توحید شیخ صدوق بروید و مطالعه کنید.

امام رضا(ع) فرمودند:شنیده ام از پدرم و پدرم از پدرش تا رسول الله و رسول الله از جبرئیل و جبرئیل از ذات اقدس الهی که کلمه لا اله الله حسنی فمن دخل حسنی فامن من عذابی.امام حرکت کردند و عده ای پشت امام می دویدند سپس امام به آن ها فرمود به شرطها و شروطها و انا من شروطها.

چون غالب مستمعین ناصبی بودند و امام را قبول نداشتند امام اشاره مستقیم نکردند و فرمودند از پدرم که از پدرش و تا رسول الله شنیدند.

برای ان که دچار اشتباه عرفانی نشوید، ببینید آن عارف اگر مجتهد بود، عرفانش باید با عرفان اهل بیت یکی باشد.اگر می خواهی عارف بشوی از نمازت شروع کن.اهل رساله عملیه باش.

حضرت بهجت فرمودند اهل مراقبت آن هایی اند که روزی حداقل یک بار سوره یس بخوانند.

نماز جماعت یعنی همه بیایید سمت خدا.همه را می فرستیم سمت خدا.اربعین رفته بودم کربلا خلبان هواپیما به من گفت التماس دعا گفتم شما تاحالا مشرف شده اید؟ گفت خیر؛ ما هم اینطوریم هر روز هیئت می یاییم اما به خدا نمی رسیم.

اگر ذاکر و مداح فکر کند که همه برای او می آیند این مانند کسی است که دیگران را به خدا می رساند اما خودش به خدا نمی رسد.

مواظب باشید دچار توهم نشوید.بعضی از ماها دچار توهم معنوی می شویم.ما دو حجاب داریم. یکی ظلمانی و دیگری نورانی. یکی در تاریکی محض است و کسی را نمی بیند فرد دیگر هم استاد و مربی ندارد و در نورانیتش حجاب دارد. همه مان طلبکارانه دین داری می کنیم. کمی خودمان را زمین بزنیم. در مقابل اهل بیت خودمان را هیچ کنیم.ما همه دنبال این هستیم که دیگران خوش حال شوند. برای همه در زندگیمان حق قائل می شویم اما برای خدا حقی قائل نیستیم.

حسن بصری از عرفا بود. در بصره بعد از جنگ جمل حضرت علی خطبه ای خواندند. حسن بصری این خطبه را می نوشت. حضرت دید او این خطبه را می نویسد. اما به حسن بصری گفت چه می کنی؟ گفت می نویسم و آن را پخش می کنم. حضرت فرمود مرا قبول داری؟ حسن بصری گفت بله حضرت فرمود پس چرا در جنگ جمل به یاری ما نیامدی؟ حسن بصری گفت دوبار لباس رزم پوشیدم و می خواستم بیایم اما برایم مکاشفه شد و هاتفی ندا داد  قاتل و مقتول هردو جهنمی اند؛ هم علی و هم زبیر. حضرت فرمود صاحب این ندا را شناختی؟گفت نه گفت آن  برادرت ابلیس بود فکر کردی ملکی بود.

حضرت رضا فرمود مرده را سه بار غسل می دهند.با صدر می شورند تا مرض ها از او برود.دومین بار چون اولین قطره ایجادی از انسان در لحظه مرگ خارج می شود باید با صدر بشورند. چون یک ساعت بعد از غسل دوستان و نزدیکان به نزد مرده می آیند با کافور می شورند تا ضد عفونی شود و بیماری از مرده به انسان های دیگر سرایت نکند.مضاعف بر آن کسی که عزیز از دست داده چون فشارش بالاست حضرت فرمود چون بوی کافور فشار را پایین می آورد غش نمیکند. تمام عرصه های اسلام از لحاظ علمی اثبات می شوند. حضرت فرمود این هایی که به گناه اخلاقی می افتند هیجان خونشان بالا است باید خونشان را کم کنند برای همین هجامت می کنند.

ایشان با روضه بر سیدالشهدا مجلس را تحویل مداح محترم داند.

اضافه کردن نظر


x