image

به گزارش روابط عمومی هیئت یا فاطمه الزهرا(س)، بر آن شدیم از خادم زحمت کش هیئت که سالیانی است به گفته خودش دوران نوجوانی و جوانی اش را وقف سیدالشهدا(ع) و این خاندان کرده حال این بار به بهانه ی ساخت مستندی که از بطن این روزهای به ظاهر سخت اما در باطن شیرین شیعیان امیرالمومنین مصاحبه ای تهیه کنیم و با هم از جزئیات این مستندی که این روزها واقعا برای روشنگری زحماتی که مدافعان و ملازمان حرم می کشند به نام چای باروت مطلع شویم. در زیر چند دقیقه ای با آقای حسین صالحی خادم هیئت یا فاطمه الزهرا(س) و تهیه کننده و کارگردان این مستند همراه می شویم.

١.ابتدا خودتون رو معرفي كنيد و بگيد چند ساله كه تو فعاليت هاي فرهنگي اشتغال داريد ؟

حسین صالحی هستم متولد بیست و چهار تیر ماه ۶۹ و اهل بابل هستم. سابقه کارهای فرهنگی که ماشاءلله زیاد دارم اما سابقه مفید کمی دارم! به هر حال اگر خدا قبول کند حدود ۱۵ سال مشغول امور فرهنگی کشور عزیزم هستم.

٢.چطور به فكر ساخت این مستند افتادين ؟

بعد از سفر اولم به کربلای معلی شور و شوق زیادی برای حضور مجددم در خاک عراق داشتم. احساس می کردم شاید روزی هنری و معنوی من در عراق باشه. قبل از سفر دوم خودم رو برای هر اتفاقی آماده کرده بودم. از یک طرف شور و شوق حضور در جبهه های جنگ علیه داعش و از یک طرف  حضور هنری و مستند سازی از فضای غریب عراق و حال و روز رزمنده ها من رو بر این داشت که منتظر فرصتی برای حضور در جبهه های جنگ باشم. بواسطه حاج حسین طبرستانی که زحمت هماهنگی ها رو کشیدن با ابومحمد اَشنا شدم که ایشون زحمت اعزام تیم رو کشیدن.

٣.نقش هيات رو تو اين مسير چطور می بینید ؟

هیات قبل از هر گونه پشتوانه مادی و انگیزشی بنده، یک پشتیبان روحی و معنوی بوده که به مراتب از مساعدت های مادی مهمتر است. همه خاطرات نوجوانی و جوانی حقیر ریشه در روضه های اهل بیت در این هیات دارد. خوب پر واضح است که همین رگ و ریشه در راستای تحقق این مستند و این تصمیم تاثیر به سزایی داشته.

٤. چقدر فكر مي كنيد به خواسته هاي درونيتون در توليد اين مستند رسيدين ؟

خوب تجربه اول از جایی که برای اولین بار قدم توش می گذاری و کاملا غریب و ناشناخته است قطعا با کمبودهایی همراه است. وقتی مجبور به رعایت محدودیت ها در فضای نا امن عراق هستی قطعا باید از خیلی خواسته هات صرف نظر کنی. با این حال خدا رو شکر!

٥. از مشكلاتي كه پشت سر گذاشتين و يا پيش رو دارين بگيد ؟

از این سخت تر که تمام پس اندازت رو با یه وام سنگین جمع کنی و بری تو یه مملکت غریب و ناشناخته اونم تو فضایی مثل جبهه؟؟؟ اما خوب سختی هایی که در راه این مستند کشیدم در مقابل شیرینی حضور در اون فضا قطره ایست در مقابل دریای پر از عسل!

٦. از برنامه هاي آينده تون برامون بگید ؟

قطعا تو فکر هر هنرمند فیلمسازی آروزی حضور در فستیوال های جهانی وجود داره. اما سال هاست که پای کاری در خور شان مذهب و اعتقادمون به فستیوال های جهانی نرسیده که البته جز سیاست های خصمانه ابرقدرت ها نیست. امیدوارم بتونم کاری رو بسازم که فستیوال هارو مجاب کنه به قبول این واقعیت.

٧.در پايان نكته اي مدنظر داريد بفرماييد؟

نکته ای نیست جز اینکه وامدار مادر سادات بودم و هستم و ان شاءلله خواهم بود.

هیئت یا فاطمه الزهرا(س) ضمن تقدیر و تشکر از این این خادم حضرت زهرا(س) آرزوی توفیق روز افزون و رسیدن به مراحل کمال این کارگردان و تهیه کننده جوان و ولایی کشورمون که ان شاءلله شاهد افتخارات روز افزون او خواهیم بود را از خداوند منان مستدعی است.

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
0 #1 گروه رسانه ای هیات 1395-03-07 20:02
ماشالا حسین!!

ما پشتتیم


ادامه بده....
نقل قول