lack_medium_small_squaمحرم‌الحرام

از دوشنبه ۹۷/۰۶/۱۹

بمدت ۱۲شب
ساعت ۲۱:۰۰
:small_red_triangle_down:دسته روی شام ‌غریبان:small_red_triangle_down:
:black_small_square:سخنران

حجت الاسلام مهدوی‌ارفع
:black_small_square:مداحان
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری

♦️ روابط عمومی هیات ♦️

مراسم بعدی


image

ساعت حدود ده شب بود.میدانستم نزدیک شروع مراسم است که راه افتادم به سمت مصلی شهر.
از کنار امام زاده عبدالله که رد می شدم چند جوان که نمیخورد هیئتی باشند توجهم را جلب کردند، سلام که کردم گفتند ببخشید آقا مصلی شهر کجاست؟ گفتم اخوی نماز جمعه تمام شده فردا قضایش را بخوان! خندید اما سرش را انداخت پایین گفت داداش می خواهم بروم مراسم هیئت یا فاطمه الزهرا(س) همان جا که مراسم شب قدر است! گفتم شرمنده اخوی بفرمائید من هم همان جا می روم...
به مصلی نرسیده جمعیت خودش با من حرف میزد! چهره هایی که سالی یک بار هم به مصلی شهر سلام نمیکردند به واسطه شب های قدر و زحمت خادمین هیئت این سه شب را مهمان مصلی شدند.
از ابتدای ورودی و غرفه های مختلف چشمم را غرفه ی عکس یادگاری آن هم با تمثال مبارک شهدای مدافع حرم و حریم ولایت به خود جلب کرد و همینطور انگار خیلی های دیگر را!
مراسم مثل سال گذشته با دعا و تلاوت قرآن و سپس سخنرانی نماینده ی محترم مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری، آیت الله توکل همراه بود.
سپس حاج محمد رضا بذری و کربلایی جبار بذری به مراسم قرآن به سر و مدیحه سرایی در غم مولای متقیان امیرالمومنین (ع) پرداختند. به چهره ها که نگاه می کردم همگی پر از نور عشق به حضرت حق بود و من به این فکر می کردم که دشمنان چقدر بیچاره اند که هر روز برای به در کردن این جوانان میلیون ها خرج می کنند و یک شبه تمام فال و قال شان به هم میریزد و عشق به حضرت حق تمام وجودشان را فرا میگرید. مگر غیر از این است که همین جوان هایی که خیلی های مان نمی شناسیم شان شده اند مدافع حرم و عده ای دیگرشان قرار است بشوند یاور پسر فاطمه! چقدر این دل ها فدای محبت اهل بیت است که دلار ها و مکر و حیله ی دشمنان برای شان بی اثر است. واقعا باید افتخار کنیم به داشتن چنین جوانانی که فقط بهانه می خواهند برای خوب ماندن و چه خوب است هیئت یا فاطمه الزهرا(س) این بار هم بهانه ای برای شان جور کرد تا قلب های شان از زنگار روزگار جدا شود و علوی بماند.
چه خوب است استان ما همچین فضاهایی دارد که می تواند هزاران جوان و مخاطبی که شاید زیاد هم اهل هیئت نیستند را با این فضاهای غنی فرهنگی جذب خود کند. چه زیباست اینگونه ده ها هزار جوان دور هم آن هم در این شب های عزیز جمع شوند.
باید خسته نباشید گفت به خادمین هیئت یا فاطمه الزهرا(س) به خاطر این همه تلاش وصف ناشدنی و آن هم با زبان روزه...ان شاء الله اجرشان با مادر سادات

اضافه کردن نظر