image

به گزارش روابط عمومی هیئت یا فاطمه الزهرا(س) شهرستان بابل، آیت‌الله سید رحیم توکل شب گذشته در تجمع بزرگ حامیان انقلاب بحرین و حمایت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در امامزاده عبدالله بابل، اظهار کرد: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم بر اساس منطق قرآن و سیره اهل بیت(ع) با حکام ظالم بحرین مبارزه می‌کند.

وی افزود: آیت‌الله عیسی قاسم اگر می‌خواست با ظلم حکام بحرین کنار بیاید، مورد تکریم این حکام قرار می‌گرفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم کردن جنایت جدید آل‌خلیفه در لغو تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم، تصریح کرد: رهبران دینی در کنار ملت و علیه حکام ظالم و فاسد بر اساس سیره اهل بیت(ع) و منطق قرآنی ایستادگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه براساس وعده الهی باطل نابودشدنی است، ادامه داد: تاریخ نشان داد که حکام ظالم و فاسد رو به فنا و نابودی هستند و از بین خواهند رفت.

توکل با اشاره به روایتی از امام کاظم(ع) درباره بقای ظالمان، اظهار کرد: براساس روایات متعدد و سیره اهل بیت(ع) هر کس که محبت بقای ظالم در ذهنش باشد، در ظلم آنها شریک است.

وی با اشاره به روایت «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا»، افزود: جنگ با ظالم و ایستادگی در مقابل ظالم وصیت امیرالمومنین(ع) به فرزندش امام حسن(ع) است که شعار تمام آزادی خواهان تاریخ قرار گرفت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری علل شهادت معصومین(ع) را عدم کنار آمدن با ظالمان عنوان و تصریح کرد: انسان آزادی‌خواه و مؤمن پیرو اهل بیت(ع) هیچ‌گاه نه تنها با ظالم همکاری نمی‌کند بلکه هرگونه سکونت را در قبال ظلم جائز نمی‌داند.

این مسؤول ادامه داد: از نگاه اسلام کسانی که اسباب را برای ظالم فراهم کنند، در ظلم آنها شریک هستند و با هم در آتش جهنم خواهند افتاد.

وی به شعار هیهات من الذله امام حسین(ع) در روز عاشورا اشاره کرد و یادآور شد: بعد از قیام امام حسین(ع) آزادیخواهان از روش مبارزاتی سیدالشهدا(ع) در راه مبارزه با ظلم استفاده کردند و این راه بهترین روش و سیره در مقابل ظالمان عالم است.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به سیره مبارزاتی امام راحل در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، اضافه کرد: امام خمینی(ره) پرچم مبارزه با حکومت‌های ظالم و پرچم بیداری اسلامی را در عصر حاضر برافراشت تا کاخ‌های ظلم یکی پس از یکدیگر فرو بریزد.

وی افزود: امام راحل با توجه به تبعید، فشارهای متعدد در طول 15 سال مبارزه با رژیم منحوس پهلوی هیچ‌گاه از مبارزه دست بر نداشت و نهایت پرچم اسلام را در این سرزمین علوی برافراشت و قیام‌های آزادی‌بخش در منطقه بعد از پیروزی انقلاب از الگوی انقلاب اسلامی استفاده می‌کند.

توکل شجاعت مقام معظم رهبری در مقابل قدرت‌های استکباری را درس‌آموز برای رهبران دینی آزاده در کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: شجاعت مقام معظم رهبری در مقابل رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی منطقه دلگرم کننده و جهت دهنده به خیزش‌های بیداری اسلامی در منطقه است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری در عالم بی‌نظیر است، تأکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی کمترین غلطی را در پرتاپ یک تیر به ایران اسلامی کند، از همین الان تمام شهرهای صهیونیست‌نشین خود از جمله تلاویو و حیفا را نابودشده بداند.

وی انقلاب بحرین را نابودی آل‌خلیفه بیان کرد و گفت: پیروزی اکثریت مردم بحرین به رهبری عالم شجاع و برجسته آیت‌الله شیخ عیسی قاسم چندان طول نخواهد کشید و به‌زودی شاهد نابودی رژیم ظالم آل‌خلیفه خواهیم بود.

 

اضافه کردن نظر