image

 خلاصه متن سخنرانی:

حجت الاسلام و المسلمین باقری در شب سوم ماه صفر در جمع عزاداران حسینی بیان داشتند: امشب میخواهیم ببینیم ریشه ی عاشورا از کجاست.

مرحوم ملکی تبریزی می گوید گفتن لیتنا کنا معک آسان است اما خود را محک بزنید.یک شبی در دستگاه امام حسین ما را محل نگذارند حالمان چگونه می شود؟ دو شب روضه می خوانیم دو شب سینه می زنیم فکر می کنیم همه چیز باید به ما بدهند. نگو من نباشم هیئت امام حسین پیش نمی رود.ببینید شما را پیش کدام یک از اصحاب اباعبدالله راهتان می دهند.

آقای دولابی کسی را در حرم امام رضا دید خیلی اشک می ریزد و گریه می کند گفت خوشی هایت را کجا بردی که گریه هایت را اینجا آورده ای.شده یک بار به امام حسین بگویی ممنونت هستیم؟

عاشورا را سقیفه بنی ساعده درست کرد.کسی نگوید عاشورا را منتظران درست کردند که سایت های وهابی ها می گویند و عجل فرجهمی که می گویید همان هایی هستید که حسین را کشتید.

 در کامل الزیارات در قسمت زیارت اباعبدالله،فضیلت زیارت می فرماید فردی می گوید در یک سفر حج همراه امام صادق(ع) شدم در مناسک حج با امام در مسیر مدینه و مکه کوه سیاه و مخوفی دیدم هنگامی که به امام رسیدم قضیه را عرض کردم.حضرت فرمود از آنجا نگذشتم مگر آن که دیدم قتله ی سید الشهدا در آنجا عذاب می شوند و از آن جا نگذشتم مگر که دیدم اولی و دومی را که عذاب می کشند و از من التماس می کنند که از خدا بخواه که عذاب مارا کم کند و من از خدا خواستم که عذابشان را بیشتر کند.دیدم دومی بیشتر التماس می کند.من رو کردم به قتله ی سیدالشهدا گفتم شما با این ملاعین چه می کنید؟ گفتند آن ها پایه ای که گذاشتند ما اجرا کردیم.

امروزه مفتی وهابی می گوید نمی ارزد بروید درمورد قیام حسین(ع) کتابی مطالعه کنید حالا ببینیند آن زمان امام چه طور آن ها را در خفقان نگه داشتند که گفتند حسین از دین جدش خارج شده است.

در کتاب اصول کافی آمده حضرت زینب(س) وقتی وارد قتلگاه شدند فرمودند سلام بر توی حسینی که خیامت در روز دوشنبه غارت شد.همه ی مورخین نوشتند عاشورا روز جمعه بود،این دوشنبه روزی است که به خانه ی حضرت زهرا هجوم بردند.

بعضی ها گفتند ما رایت الا جمیلا یعنی جز خوبی و زیبایی چیزی ندیدم این معنای لغوی است، یعنی من ذره ای هم پشیمان نیستم.

فردی به حضرت سجاد گفت که چی حسین عده ای از اطفال و زنان را برد و کشته شد و زنانش به اسارت رفت.امام سجاد صبر کرد تا اذان برسد گفت بیا اینجا ببین همه ی آن کشته ها می ارزید تا نام جدم بر موذنه ها شنیده شود.

ایشان با روضه بر سیدالشهدا مجلس را تحویل مداح محترم دادند.

فایل صوتی سخنرانی

سخنرانی حجت الاسلام باقری

mp3 

فایل صوتی مداحی

بخش اول : (روضه/حاج محمدرضا بذری)
mp3  
بخش دوم : داداش نبودی ببینی که چی گذشت (زمینه/حاج محمدرضا بذری)
mp3  
بخش سوم : کربلا کربلا کربلا (شور/حاج محمدرضا بذری)
mp3  
بخش چهارم : شب یلدای منه ، شب هیات حسین (شور/حاج محمدرضا بذری)
mp3  
بخش پنجم : سرمو با تربت حرم تو خاکی میکنم (شور/کربلایی سیدصادق موسوی)
mp3  

بخش ششم : شبی که مدهوشم ، مستمو می نوشم (شور/کربلایی سیدصادق موسوی)

mp3  
بخش هفتم : (شعر پایانی/حاج محمدرضا بذری)
mp3  

 

  

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
0 #1 علی118 1393-11-08 13:21
حاج محمدآقا گل کاشتی
نقل قول