لب خشکیده ی تو تشنه ی جام عسل است          چه کنم با تو که زانوی غمت در بغل است

جگر شیر تو ارث پدری ات قاســـــــــــــم           جنگ امروز تو یاد آور جنگ جمل است

دست پرورده ی سقایی و افتادن تو ناممکن          رقص شمشیر شجاعانه ی تو بی مثل است

"محمد جهانیان"

خلاصه متن سخنرانی شب ششم:

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر گرجیان در شب ششم ماه محرم‌الحرام خدمت محبین اهل‌بیت درمورد موضوع مهدویت عرضه داشتند: در میان کهنترین متفکران و معماران تفکر آینده جهان شخصیت هایی از جمله افلاطون در کتاب های مختلف مانند کیماوس و غیره مباحثی را در این رابطه بیان نموده اند. جامع گنجوی نیز در این رابطه در اسکندرنامه اش مباحثی دارد. فرانسیس بیکن هم در این موضوع در کتابش و شخصیت های دیگر هم درمورد آینده جهان بحث کرده اند.

فرق جوهری میان علمای ما و دیگر مذاهب که در این مبحث عرضه داشتند وجود دارد.

سه شرطی که مورد توجه است برای جامه آرمانی شامل این نکات می باشد: واقع بینانه باشد. نکته دوم اینکه همراه با ارائه طریق باشد، یعنی با برنامه باشد. امام صادق(ع) درمورد حضرت حجت فرمودند: اگر من مهدی امت را درک کنم تا آخر عمرم خادمش خواهم شد.

خداوند به مومنین وعده داده است که اگر ایمان و عمل صالح داشته باشید خداوند شمارا بر روی زمین خلیفه قرار خواهد داد همان گونه که در سابق نیز چنین کرد.

آیا عدالت چیزی دست یافتنی است یا فقط یک ایده آل است؟! اسلام و خصوصا تشیع برنامه های زیادی در این مورد دارند. تنها مذهبی که آرمان طلبانه و واقع گرانه است مذهب تشیع است.

به نظر بنده عدالت ان چنان روشن است که نیاز به تعریف نیستٰ فقط باید بگوییم هرچیزی در جایگاه خودش قرار گیرد. درواقع نقطه مقابل ظلم است.

ملائکه با آن همه درجه شان وقتی خدمت ٱدم رسیدند چیزی برای گفتن نداشتند. به همین دلیل جبرئیل در شب معراج به پیامبر گفت اگر به اندازه بند انگشتی جلوتر بیایم پرهایم خواهد سوخت.

امام صادق(ع) فرمودند: کسی که منتظر حضرت حجت است مانند کسی است که در خیمه حضرت مهدی(عج) منتظر است تا دستور حرکت از ایشان بگیرد. سپس امام چند لحظه مکث کرد و سپس گفت منتظر مهدی ما مانند کسی است که در خیمه رسول الله باشد.امام همچنین در حدیث دیگری گوید شبیه کسی است که در کنار پیامبر با شمشیر درمقابل دشمنان می جنگد. کسی که منتظر است مانند کسی است که در خونش آرام آرام در راه خدا غوطه ور می گردد.

دو نوع انتظار داریم یک نوع آن مخرب است. شخص در خانه اش می نشیند و فقط به گفتن العجل قانع است. انتظار دیگر انتظار محرک استٰ انتظاری درست که باعث انقلاب شد و شهدای ما برهمین اساس از جانشان گذشتند.

انتظار واقعی داشتن بسیار سخت است. گویند مرگ جوان خیلی سخت اما به گفته شاعری عرب انتظار بسیار سخت تر است.

امام صادق(ع) میفرماید: می خواهم خبر بدهم به شما شیعیان که هیچ عملی در درگاه خداوند مهر تایید نمی خورد مگر این چند عمل همراهش باشد: شهادتینی که انسان با جانش اجین باشد. اقرار به آنچه خدا به آن امر کرده است. ولایت پذیر بودن وتا جان پایش ایستادگی کردن. برائت از دشمنان اهل بیت. داشتن تومئنینه و بزرگواری. انتظار قائم(عج)

فلسفه ی وجودی حضرت قائم این چنین است که حضرت جان جهان است. بنده و جنابعالی هم جانمان پیدا نیست اما اگر فقط لحظه ای از بدنمان خارج شود از دنیا خواهیم رفت. فلسفه دیگر پاسداری از آیین خداستٰ،خیلی اوقات بزرگان دین اشتباه میکردند و حضرت دستشان را گرفته است.

امام کاظم(ع) فرمودند: خوش به حال شیعیان ماٰ، آن هایی که به ریسمان محکم ما چنگ زده اند. در موالات ما بسیار ثابت قدم اند و جان می دهند، از دشمنان ما برائت می جویند آن ها از مایند و ما هم از آن هاییم.آن ها راضی شدند که ما امامشان شدیم و ما هم افتخار میکنیم که امام آن هاییم.خوش به حالشان و خوش به حالشان.به خدا قسم آن ها در روز قیامت با ما همنشین اند.

ایشان به خواندن گوشه هایی از مقتل مجلس را تحویل مداح محترم دادند.

image

فایل صوتی پادکست

(پادکست)
mp3

فایل صوتی سخنرانی

(سخنرانی/حجت الاسلام گرجیان)
mp3

فایل صوتی مداحی

بخش اول : (روضه/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش دوم : کجایی بابا ، بیای ببینی (زمینه/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش سوم : کربلا ... کربلا ...کربلا .. (شور/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش چهارم : مدینه و غم غروبش ، یه بقیعو غم غروبش (شور/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش پنجم : پاشو قاسم ، دلم خونه (واحد/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش ششم : عجب بین الحرمینی ، با این همه دوری راه (واحد/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش هفتم : (دودمه)
mp3
بخش هشتم : آرزومه که ببینم حرم تو روبرومه (شور/حاج محمدرضا بذری)
mp3
بخش نهم : خیمه و پرچم ، نوحه ی ماتم (شعر پایانی/حاج محمدرضا بذری)
mp3

فایل تصویری مداحی

بخش اول : (/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش دوم : (/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش سوم :(/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش چهارم :(/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش پنجم : (/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش ششم: (/حاج محمدرضا بذری)
mp4
بخش هفتم: (/حاج محمدرضا بذری)
mp4

 


 

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
0 #2 خادم الرضا 1393-10-05 09:33
سلام علیکم /
مراسم 28 صفر 1436 با نوای حاج رضا بذری - حاج حمید شهرائینی به صورت صوتی آماده دریافت میباشیم.
با تشکر از شما :
پایگاه اطلاع رسانی هیئت بیت الرضا - مشهدالرضا
www.beytorezaa.ir
نقل قول
 
 
+9 #1 amir 1393-08-09 03:22
با سلام و خسته نباشید خدمت بر و بچه های هیئت از همتون تشکر میکنم که شب ششم دیگه لخت نشدید اینجوری به هدف اصلی که یه عزاداری درست برا اقامونه نزدیک تر میشیم به امید ظهور اقا حجت بن الحسن....
نقل قول