حضرت آیت الله سید رحیم توکل خدمت محبین اهل بیت بیان فرمودند: بحث ما در این رابطه بود اگر بخواهند بر انقلابی مسلط شود راهکارهایی دارند که ما باید آن ها را بدانیم.
وزیر امور خارجه عربستان وقتی بحث ایران شد گفت به ایران می گویم همه چیز روی میز است، خنده ام گرفت. گزینه ی اول این ها گزینه ی نظامی است. گزینه ی دوم، گزینه ی تحریم است. کار تحریم با حمله نظامی چند فرق دارد، یک این که گزینه ی تحریم سر و صدا ندارد اما نظامی سر و صدایش زیاد است. گزینه ی نظامی به منطقه ی خاصی بند است، گزینه ی تحریم تمام مملکت را می پوشاند، گزینه ی نظامی به موجودات و نسل الان کار دارد، گزینه ی تحریم به نسل های بعد هم منجر می شود، به همین جهت گزینه ی تحریم خطرناک تر از گزینه ی نظامی است. تحریم به معنای ساده یعنی آن چه که نیاز و مایحتاج یک مملکتی است در مرحله ی اول و در رشدش در گام دوم به آن هست را به او نمی دهیم. در اقتصاد، فرهنگ، تغذیه، دارو، نظامی هم می آید. حتی تحریم زدن ارزش پول آن مملکت می آید. در زمان جنگ وقتی ما نفت استخراج می کردیم یک بشکه را پنج، چهار دلار می فروختیم، یعنی خرج استخراجش با فروختنش یکی بود، فقط می خواستیم بگوییم ما کم نیاوردیم. کشتی درب و داغان را می آوردند می گفتند ایران باید بیمه اش را قبول کند، به عراق گرا می دادند وقتی کشتی را می زد پول کشتی نو را از ایران می گرفتند.
زمان پیامبر اکرم(ص) وقتی ابراز رسالت شد، بردند در شعب ابی طالب گفتند معامله با مسلمانان ممنوع است؛ جناب خدیجه(س) زمین ها را می فروخت پول هایش را غذا می گرفت از بیراهه به آن ها می داد، بعد سه سال این تحریم رفت؛ اما از زمان جنگ تا الان که 38 سال است تحریم انجام شد، بنازم به امام امت که در تحریم هر چه نداشتیم توانستیم بسازیم بلکه صادرکننده اش شدیم. الان ملت یمن رو به نابودی است، سازمان ملل که باید درش را گل نه، لجن گرفت فقط نگاه می کند. عربستان دلار ریخته و دهان همه را بسته است.
این گزینه تحریم اگر اثر کند هم خطرناک و هم بی صدا و هم ادامه دار است.
گزینه ی سوم، گزینه ی فرهنگی است. در کار فرهنگی این ها در دو بعد جلو می آیند. یکی در زمینه اعتقادات اثر می گذارند. تا باور به حسین است، هیهات من الذله کنارش است و حاضر است بمیرد و به دشمن جز نه چیزی نگوید. اگر اعتقادات منتفی شود، ایستادگی ها هم منتفی می شود، چرا اهل سنت یک عده ذلیل باشد در مقابل آمریکا؛ چون آن مرامی که از اهل بیت در می آید در آن ها نیست.
آن ها در کتاب های شیعه آن چنان مطالعه کردند که خود شیعیان یک پنجم آن مطالعه نکردند. یوکوهاما می گوید دنیا دهکده عظیمی است که کدخدایش ما صهیونیست ها هستیم و کل دنیا نوکر ما هستند، آن ها آن چنان این را جا انداختند که عده ای آن را باور کردند. یوکوهاما می گوید هر چه می خواستیم به آن رسیدیم، ناگهان رهبر ایران حرفی آورد همه چیز را به هم ریخت و آن ولایت فقیه است. مردم معتقد آن چنان به فرمان ولی فقیه عمل می کنند انگار فرمان پیامبر اکرم(ص) است. آیت الله سیستانی یک فتوای جهاد دادند، کل ملت عراق بلند شدند، الان این ایزدی ها می گویند ما مدیون ایشان هستیم، ما را نجات دادند. خودشان گفتند محبوب ترین و مقتدر ترین رهبر دنیا، رهبر ایران است. کسی که تازه فهمید ولایت فقیه چیست او دارد به ولایت فقیه ایراد می گیرد، بچه جان تو چه می دانی ولایت فقیه چیست؟ دنیا در برابر ولایت فقیه زانو زد، تو چه حالیت است؟
یک نکته ی دومی هم گفته است، شیعه شکست بخور نیست. شیعه مثل یک پرنده ای که دو بال دارد، یک بال سبز و یک بال سرخ دارد تا این دو بال است کسی قدرت نابودی اش را ندارد. بال سرخ، حسین(ع) و کربلایش و بال سبز انتظار است. ما باید کاری کنیم این دو بال را از او بگیریم، اگر گرفته شود سلطه بر شیعه خیلی آسان است. شخص بنده باورم این است، ان شاء الله ما ظهور را درک خواهیم کرد.
تا صبح سینه می زنند می روند هر گناهی می کنند؛ محتوای عزاداری رفته و ظاهرش مانده است.

اضافه کردن نظر