حجت الاسلام و المسلمین محرابیان خدمت محبین اهل بیت بیان داشتند: امام جواد(ع) فرمودند درست است که خدمت امام می رسی بهشتی می شوی اما یک سری خصوصیات این زیارتت باید داشته باشد، این که بدانی ایشان امام است و واجب الاطاعت است. وقتی زیارت می رویم و برمی گردیم ببینیم حضرت سیدالشهدا(ع) در این زمان از ما چه انتظاری دارد؟ اگر صدبار خدمت امام مشرف شوید اما این انتظار امام را برآورده نسازید به هیچ کجا نمی رسید. امام صادق(ع) فرمودند خدا بعضی از بنده ها را خیلی دوست دارد، خدا از آدم های با غیرت خوشش می آید. خب غیرت چیست؟ خودمانی اش این است که انسان نسبت به حدودی که خدا مشخص کرده خود را مقید بداند. مثلا یکی از غیرت هایی که امام صادق(ع) از ما می خواهد غیرت ملی است. یعنی اگر کسی بخواهد یا بگذارد به خاک این وطن ما در شهرمان باشیم و بگوییم عیبی ندارد به شهر ما نرسیدند، دانشجویی که می رود درس می خواند آن طرف دنیا رفته مدرک گرفته حالا برگشته به وطنش خدمت می کند غیرت ملی دارد. 

دومین غیرتی که زائر باید محکم آن را حفظ کند، غیرت ناموس است. هرچه داد زدی گفتی حجاب ده برابرش داد بزنید بگویید غیرت.

محسن حججی زن و بچه اش را رها می کند و می رود برای ناموس اسلام دفاع می کند. اگر سر می دهد در راه سید الشهدا در راه غیرت مند بودن خودش سر داد. لذا اگر قرار است در هیئت عاقبت به خیر شویم این چشم را نگه داریم به هرچیزی نگاه نکنیم. دنیا دام گناهش پهن شده است.

حضرت آیت الله بهاء الدینی  در عرفات دید شخصی کنارش نشسته است فرمود شما سید رضا هستی؟ گفت بله، فرمود آقا صاحب الزمان(عج) به انتظار شما نشسته اند. رفتند خیمه را کنار زدند دیدند آقا نشسته اند، می فرمایند ما دلمان برای آقا سید مهدی قوام تنگ شده است. تهران سید مهدی را دیدم گفتم چه کردی که دل امام زمان(عج) برای شما تنگ شده است. سید مهدی که به او سله دادند، زن بی حجابی را در خیابان دید رفت چند کلمه با او حرف زد و گذشت خیلی سال بعد در کربلا زن با حجابی و همسرش ایشان را صدا می کنند و می گوید مرا می شناسی؟ گفت خیر گفتند من همان زن بدحجابی ام که در خیابان مرا دیدی سله ی مجلس امام حسین(ع) را به من دادید و گفتید با امام حسین(ع) معامله کن، من با امام حسین(ع) معامله کردم.

سومین غیرت، غیرت دینی است. محسن حججی می توانست سکوت کند بشین خوشیت را کن در اصفهان، می دانی چه جواب می دهد، می گوید غیرت ما نمی گذارد سکوت کنیم.

اضافه کردن نظر