حجت الالسلام و المسلمین محرابیان خدمت محبین اباعبدالله(ع) بیان نمودند: سعی کنید در محرم حتما پای منبر ها زانو بزنید خداوند در این برکات قرار می دهد. ماه محرم، ماه انس با ولی خدا و ارتباط با حضرت سیدالشهدا(ع) است.

چرا به امام حسین(ع) می گویند اباعبدالله؟ گفت یکی از فرزندان ایشان عبدالله است و ایشان اباعبدالله شد، فرمود این ظاهر قضیه است، ما همه عبد و بنده ی خداییم اما اگر قرار باشد ما عبد خدا باشیم امام حسین(ع) باید برای مان پدری کند تا به خدا برسیم.

این پیام هایی که برای همسر شهید حججی فرستادند، زیر صحبت های همسر شهید حججی شروع کردند به فحش و نفرین که تو پولت را گرفتیچرا این ها سخت شان شد؟ چون محسن حججی در مکتب سیدالشهدا(ع) سربلند شده است. ببینید دشمن چه قدر می ترسد از جوانی که در مکتب سیدالشهدا(ع) سربلند شده است. ما همه دعوت شده ی حضرت زهرا(س) هستیم سعی کنید قدر این مهمانی عاشقی را بدانید. 

خداوند فرمود ای موسی(ع) اگر کسی برای حسینم قدمی بردارد تا جبران نکنیم از این دنیا نمی بریمش و اگر از دنیا برود آن دنیا جبران می کنیم. وقتی حضرت یحیی(ع) را سر بریدند و شهر به شهر بردند حضرت زکریا(ع) خم شده در کوچه ها می نشیند می فرماید یاد سیدالشهدا حسین شهید(ع)، مردم تعجب می کردند که یحیی شهید شده حسین(ع) کیست؟ می گوید من از خدا خواستم تا داغ او را درک کنم.چرا ما باید برای امام حسین(ع) عزا بگیریم؟ چه کسی گفته آماده شویم؟ در قرآن از زبان پیامبر می فرماید هیچ اجری از شما نمی خواهم مگر آن که مودت پیدا کنید با اهل بیتم. خود پیامبر هم می فرماید فاطمه ی من این طفلی که با او در و دل می کنی حسین ماست و غریبانه می کشندنش، حضرت فاطمه(س) شروع به گریه کرد، پیامبر فرمود مردم می آیند نسل به نسل و گروه به گروه برای حسین عزا می گیرند و گریه می کنند. ای فاطمه(س) همه ی چشم ها در قیامت تر می شود مگر چشمی که به عزای حسینم گریه کرده باشد سپس فاطمه(س) فرمود سوگند به خدایی که تو پیامبر اویی اگر کسی برای حسینم قدمی بردارد تا او را به بهشت وصل نکنیم دست از او برنمی داریم. امام حسین(ع) نگاه می کند به کسی که برایش گریه می کند و دست بالا می برد و می گوید خدایا به حق من او که دارد برای من عزاداری می کند وی را ببخش.

اضافه کردن نظر