حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: با این سواد های امروزی شاید بشود چند تا دکترا گرفت، ولی مشکل ما را حل نکرد چون آن معرفت نیست. کربلایی کاظم سواد نداشت اما دریایی از معرفت داشت می گفت می فهمم اینجا قرآن است و اینجا نیست. اکثر قاتلین عصمت و طهارت برای خودشان با سواد و عالم بودند اما معرفت نبود. وقتی معرفت نباشد اتفاقات وحشتناکی رخ می دهد. عزیزان دنبال معرفت باشید، 1400 و اندی سال پیش می گفتند ای رسول منجی کی می شود ظهور کنی؟ این ها پیامبر را شناخته بودند مانند بچه های شان؛ پیامبر(ص) که آمد منتظران ظهور حضرت رسول شدند مخالفان ظهورش. چند سال بعد منتظر ظهور علی(ع) شدند، آن قدر هجمه ها در خانه علی(ع) زیاد شد که می فرماید ترسیدم حسنینم در زیر دست و پا له شوند. گاهی معرفت هم هست؛ خطبه ی سیدالشهدا(ع) در لهوف را بخوانید. حضرت خودش را معرفی می کند، آن ها گفتند آری تو را می شناسیم، پرانتز باز می کنم بیرون از هیئت همین ها را هم نمی دانند. لااقل یک مرحله معرفتمان را بالا بیاوریم مانند آن ها که در مقابل حسین(ع) ایستادند. از سواد برویم به معرفت، از معرفت برویم به آن جا که به شهید گفتند دیوانه ای این صفحه از کتاب را فقط هر روز می خوانی؟ کتاب این همه صفحه دارد، گفت با خودم عهد کردم تا صفحه ای را نخواندم و عمل نکردم نروم صفحه دیگر.

پیغمبر هم سواد خواندن و نوشتن نداشت، حضرت جوادی آملی می فرماید سواد نداشت مگر این سواد مهم است؟ به ما گفتند بتوانید بنویسیدو بخوانید تا عالم شوید وقتی تمام علم را به او دادند آن خواندن و نوشتن به چه درد می خورد. معرفت که بیاید در این ایام حساس کسی تیتر نمی زند که این همه مردم نیازمندند تو پولت را می بری سوریه؟ هیچ وقت به 2500 کنسرتی که در طول سال برگزار می شود و بلیطش از چند ده هزار تومان شروع می شود نمی پردازد. 

استاد ما فرمود علت آن که ابی عبدالله(ع) شبانه به سمت مکه رفت به خاطر غیرتی بود که ابی عبدالله(ع) به زینب دارد، این ندا هنوز هست. 

هر چه از عقیل به ما گفتند برعکس بود، معاویه به عقیل گفت چیزی میخواهی محیا کنی که نتوانسته باشی؟ گفت آری کنیزی می خواستم بخرم که قیمتش زیاد بود نتوانستم، معاویه خنده اش گرفت گفت تو که کوری، عقیل گفت می خواهم بچه ای برایم بیاورد که اگر به غیرت وادارش کنی گردنت را بزند. دو تا انتخاب در زندگی اش کرد، یکی ام البنین را برای امیرالمومنین(ع) و همسری برای خودش که حضرت مسلم را به دنیا آورده است. حضرت مسلم دو تا بچه اش که در کربلا شهید شدند، دو تا فرزندش هم در مسیر اسارت شهید می شوند، یک دختر سیزده ساله هم در حادثه کربلا شهید می شود. خانمش هم اسیر است، با خودش می شود شش شهید، استاد مان می گفت من گشتم هشت شهید داده است.

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
0 #1 منحور 1396-06-30 21:03
با تشکر ازتون ک پخش زنده گذاشتید تا افرادی که از قافله جاموندن بتونن پخش زنده رو ببینن
نقل قول