>

حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: بعضی مباحث صد است، هشتاد و نود نیست، اگر این مباحث صورت نگیرد هیچ کدام از فضائل اهل بیت نفوذ پیدا نمی کند. امامت را خوب می خواهم تشریح کنم، چگونه؟ آمد گفت امام زمان(عج) خیلی غریب است، گفت دارد اعمال هفت میلیارد آدم را همزمان می بیند، گفتم همین؟ اگر همین است خیلی امام زمان(عج) را پایین آوردی. گفتم ده برابر این تعدادی که روی زمین است زیر زمین است، یعنی مدفون شده اند. طبق بیان امام معصوم باز هم عوالمی بوده که من آن ها را حساب نکردم. همه ی این ها زیر نظر حضرت حجت ابن الحسن(عج) است. اجنه ای که از اول خلقت روی این دنیا حضور داشتند هم زیر نظر امام زمان(عج) است. اگر مورچه ای زیر زمین در حال رزق و روزی است امام زمان(عج) از آن هم با خبر است. اگر تمام فرشتگان عالم را جمع کنیم همه و همه حالات روحی و روانی شان زیر نظر امام زمان(عج) است. لذا اگر خواستید استدلال کنید بر مخالفین ما با سوره انا انزلنا استدلال کنید، تمام فرشتگان شب قدر نازل می شوند، امام معصوم فرمود تنزل دال بر مضارع است یعنی همیشه است، بر چه کسی نازل می شود، زمان پیامبر(ص) بر ایشان و الان بر حضرت حجت(عج).

پیامبر شخصیتی است که برای هر چیزی دارو دارد، پیامبر(ص) تو برای رحمت آمدی و اگر عذاب کنی، عذاب تو هم عین رحمت است، برای هر دردی دوا دارد می گردد ببیند دوای تو چیست.

علی(ع) تمام علم است، چرا؟ چون خود پیامبر است. یعنی اگر تمام علوم را پیامبر دارد علی(ع) هم دارد و نسلی بعد از نسل آن را منتقل می کردند. حاج آقا از علی(ع) حرف می زنی محرم است، نه حلقه قبلش جای دیگر است، اگر علی(ع) را نشناسی حسین(ع) را هم نمی نشناسی.

حضرت سیدالشهدا(ع) زمین کربلا را خرید و بعد صدقه داد به خود صاحبان آن به سه شرط، یک اینکه به ما و اسب های مان آب بدهید که بعد از واقعه عاشورا زمزمه هایی از آب دادن به آن ها به گوش می رسد. شرط دوم این که بدن ما را تجهیز کنید، چون آن ها اصلا ایشان را مسلمان نمی دانستند. حضرت فرمودند اینجا خانه ی من است بعد از من هر کسی اینجا به زیارت ما آمد تا سه روز از او پذیرائی کنید.

حسین(ع) ما را عصر روز جمعه غصه دار کشتند، غروب جمعه ها دل های ما می گیرد، همان زمان آسمان را به شکل دود می بیند و در حالی که می گوید سلام من را به شیعیانم برسانید سرش را از تنش جدا کردند.

اضافه کردن نظر