>

حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: ذیل سوره کهف حضرت موسی(ع) بر حضرت خضر اشکال گرفته که چرا این دیوار مخروبه را درست می کنی درحالی که آب و نانی که خواستیم در این روستا به ما ندادند، بعد از همه ی آن اتفاق ها در بیان حکمت این آیه را می خواند اما این دیوار زیرش گنجی بود که متعلق به دو بچه ی یتیم است و اگر آن را درست نمی کردیم گنج بیرون می آمد و مردم روستا آن ها را می گرفتند، این دو یتیم پدرشان صالح بود، یعنی چه؟ بعضی مفسرین گفتند این پدر، جد هفتم یا هفتادم است، یعنی او یک کاری کرده خیرش به چند نسل بعد رسیده به دو تا یتیم. اگر کسی اشتباهی کند در این مجالس و جمعیت مجلس سیدالشهداء(ع) را شلوغ نکند اینطور نیست که به خودش ظلم کرده، به نسل های بعدیش هم ظلم کرده است. من به بعضی از دوستان هیئتی می گویم سعی کنید در این دهه غذای لذیذ نخورید و در جای نرم نخوابید ببینید این ها چطور تاثیر می گذارند.

از عصمت امام می خواهم بگویم. امام در خلوتش مثلا نشسته منتظر کسی است، از کارهای لغو و هرچیزی که برای ما تیک شده و اصلا اهمیتی به آن نمی دهیم معصوم بری است. امام در خواب هم کار لغو انجام نمی دهد، اگر کسی دید امام به سمت راستش آرمیده حکمتی در کارش است. تمام رفتار و اعمال امام حجت است. حالا ادعایم را گفتم حالا دلیل، خدای متعال به پیامبرش می فرماید پیامبر آدمی نیست که از هوای نفس پیروی کند حرف که می زند وحی است؛ اینجا گفته حرف، بله دال بر رفتار هم می کند، خدا می فرماید اموالی که برای یتیم است را نخورید مثلا اگر خواستم کشت بروم عیب ندارد؟! یعنی هیچ تصرفی نکن. صد را گفتند، بقیه هم شاملش می شود. وقتی خدا حرف پیامبر را از بیهودگی تبری کرد یعنی شامل رفتارش هم می شود. دلیل دوم، زیارت جامعه کبیره دارد خدا شما را از لغزش و فتنه ها در امان نگه داشت، آیت الله جوادی آملی در مورد رجس می فرماید هرچیز ناپسند، زشت، نفرت انگیز، شک، نجاسات، خطا، وسواس و غیره است که امام از آن ها مبرا است. حقیقت قران را کسی نمی گیرد مگر آن که معصوم باشد. حقیقت قرآن را از او سوال می کردند ده جور جواب می داد می گفت درک آن ها متفاوت است. به حقیقت قرآن کسانی دسترسی پیدا می کنند که ناب ناب هستند یک ذره فکر مکروه نکرده اند.

امیرالمومنین(ع) به ابوبکر در مورد آیه إِنَّما يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيراً پرسید درمورد ما است یا دیگری؟ ابوبکر گفت درمورد شما، گفت حالا اگر چهار نفر بیایند شهادت دهند نعوذ بالله حضرت صدیقه گناهی کردند چه می کنی؟ گفت حد جاری می کنم بر همسرت، علی(ع) فرمود کافر می شوی.

داریم امیرالمومنین(ع) در جنگ با عمر ابن عبدود، عمر بر حضرت تفی زد امام برگشت دوباره شمشیر کشید می گوید که علی(ع) فرمود نکند با نفس او را بکشم، چه کسی گفته امام علی(ع) با نفس رفتار می کند. می گوید در شان امام نیست التماس آب کند، چه کسی؟ امام می خواهد بگوید از آب هم دریغ کردند این منافات ندارد، این در کتاب های ما به وفور است.

اضافه کردن نظر