>

حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: بعضی از شهدا را خداوند متعال در این دنیا اجرشان را می دهد هم آن دنیا مثل شهید حججی، بعضی ها آن طرف؛ آن که گمنام اند چیزی را از دست نداده است، خود گمنام ها گفته اند چون گمنامیم حضرت صدیقه(ع) به ما سر می زند، شهید حججی هم گمنام بود، معامله ی خدا بود و آن چیزی که آن ها را بالا برد همین یا حسین(ع) و یا زینب(ع) بود. اگر شهید را در دفاع از وطن فقط خلاصه کردی ظلم به شهید کردی، اگر شهید را آنقدر پایین آوردی آمریکا هم می گوید من دارم برای وطنم شهید می دهم! وطن یعنی جایی که آن جا زندگی می کنی تا ابدالدهر، وطن اصلی آنجایی است که ما را از عالم ذر آوردند اینجا و دوباره برمی گردانند، لذا شهدا همه شان ریزه خور مجلس اهل بیت(ع) بودن آن ها را به این مقام رساند. 

اگر امام زمان(عج) ظهور کرد، اولویت با امام است یا حق الناس؟ البته امام، اولویت دارد. البته الان حق الناس مهم تر است اما اگر امام آمد نیاز به کمک ما داشت، نمی توانیم بگوییم حق الناس داریم باید به کمک امام برسیم.

نمی دانم آن کسی که در این شب های محرم در هیئت سیدالشهداء نیست از این دویست و سیزده هزار شهید خجالت نمی کشد؟

حاج آقا یک راه کار به ما بده ما آدم خوبی شویم و معصوم شویم، اولا ما معصوم نمی شویم نهایت درجه ای که به تو می دهند بشوی سلمان، هرچه قدر که گناه را ترک کردی به همان اندازه بالا می روی، چهار تا گناه؛ در روایت است اگر به بنی آدم دو وادی طلا بدهند می گویند سومی اش را کی می دهی. مامون گفت کسی را بیاورید که پیامبر را دیده باشد و از زبانش حدیثی شنیده باشد، رفتند پیرمردی را آوردند، گفت شنیدم آدم که پیر می شود حرصش زیاد می شود، مامون یک کیسه طلا به او داد وقتی داشت می رفت گفت مرا برگردانید به مامون گفت این که به من دادی برای همین مدت کوتاه است یا هر ساله، مامون گفت صدق الرسول. مردم ندار نیستند دارا هستند، چهار تا بچه دارد هرکدام گوشی بالای دو میلیونی دارند. می گوید من ندارم، مراسم می گیرند در تهران از این لاکچری ها که برای بچه های ما الگو هم هستند بعضی های شان مثلا یک لیوان یا یک قاب عکس تا چه کسی هشتاد میلیون می خرد. کم یتیم، نیازمند به ازدواج و بیکار دور و برت هستند. مسابقه ی تکاثر راه انداخته ای و کسی هم جلودارت نیست. امام حرص ندارد چون خزینه ی زمان و زمین در اختیار امام معصوم(ع) است، نگاه می کرد به خاک و آن را طلا می کرد.

دوم خشم است؛ تمام اتفاقات بدی که ممکن است در زندگی مان بیفتد به خاطر خشم است، غالب زندانی ها اگر به خاطر درگیری ها اتفاق افتاده باشند به خاطر همین رذیله است، یک لحظه. شیطان گفت نزدیک ترین زمانی که نزدیک انسان ها هستم همین زمان خشم است. فدای امام معصومی شوم که گر خشم در زندگی اش باشد به خاطر خداست. امام نه حرص دارد و نه خشم.

اضافه کردن نظر