>

حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: آیه يَاأَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ؛ ای کسانی که ایمان آوردید اجابت کنید دعوت خداوند و رسول را هنگامی که شما را می خواند تا به شما حیات دهند. بحث امشب من، بحث حق حیات است، طبق این آیه هرکسی که در این زمین زندگی می کند از صدقه سر حضرت رسول(ص) است، حیات مادی و معنوی را شامل می شود. عزیزان آن هایی که با اعتقادات ما مشکل دارند هم همین را اذعان دارند. عزیزان اگر کسی از بیرون حسینیه بیاید بگوید این فرش برای من است و راضی نیستم رویش بنشینی و نماز بخوانی، نمازت باطل است. عزیزان اگر پیامبر باعث حیات ماست، تنها پیامبری است که گفته مزد می خواهم، اگر کسی حیات از پیامبر گرفت مزدش را نداد حیاتش می شود حرام. چه کنیم حیات مان حلال باشد چون پیامبر مزد خواست؟ می فرماید من از شما چیزی نمی خواهم جز این که مودت اهل بیت مرا داشته باشی، اگر نداشتی حیات می شود حرام. مودت یعنی چه؟ یعنی دوست داری پایت را در زمین برفی جای چه کسی بگذاری؟ اگر علی(ع) پایش را گذاشت دوست داری جایش بگذاری؟ یعنی دیده نمی شوی. سلمان مگر که بود، هوای امیرالمومنین(ع) را بر خود ترجیح می دهد.

مودت رابطه امام و مامون است؛ یعنی رابطه ای که در نماز جماعت است، رکن هایی در نماز جماعت است که اگر نباشد باطل می شود، همان ارکان باید در رابطه با امام زمان(عج) باشد.

احساس من این است که در عروسی های ما اصلا امام جایی ندارد، عین نفاق است. در مجلس عروسی نمیفهمد اصلا عروس کدام است، حالا می خواهی چیکار کنی؟ اصلا حساس نیستی یک نفر از خانمت فیلمبرداری کند؟ خانم متدین تو باید حواست باشد کسی به فکر تو نیست، تو دینت را نگه دار. مقدمه ی خطبه فدکیه را بخوانید حضرت زهرا(س) می خواست به داخل مسجد بیاید چه کار کرد، بین چند زن خودش را قرار داد سرتاسری اش را دورش انداخت و چادر را دور خودش می اندازدتا یک ذره انگشتانش بیرون نزند. همین که آمد داخل مسجد وقتی فهمیدند خود به خود پرده را انداختند.

خیلی مهم است یک عمامه به سر اولویتش باشد که نامه بدهد به یک بانوی ورزشکار، پول بیت المال و جوائز را به خانمی که بیرون است بدهد، حضرت آقا هم بله نامه داد، دید عده ای دارند چیز دیگری را بزرگ می کنند نامه زدند خانم از حجابت ممنونیم.

دومین رکن، دیدید این نماز های جماعت شخصی از جلو کم می شود مخصوصا پیرمرد ها حساس اند تا کسی از عقب بیاید برود، می گوید اتصال ندارد، عزیزان در مودت حتما باید به امام معصوم متصل شوی. شهید حججی را ببینید چه اتصالی پیدا کرد.

اضافه کردن نظر