مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

>

حجت الاسلام و المسلمین متانت خدمت عزاداران حسینی بیان داشتند: با یکی از عزیزان که به ما در بحث ها انتقاد کرده بودند بحث کردیم دیدیم منابعش از آمدنیوز است، می دانید که این کانال دارد ولی فقیه ما را می زند. این کانال دغدغه اش این نیست که برای امام زمان(عج) یار جمع کند. ملاک نه من آخوندم نه شمای عزادار ملاک چهارده معصوم اند. شهید مطهری می فرماید در اتوبوس بودی چهل تا مسافر داشت عده ای موافق و مخالف تو باشند اگر بخواهی به همه شان لبخند بزنی می شوی منافق. این که گفنیم میهن پرستی را بلد نکنیم اسلام پرستی را بلد کنیم حرف من که نیست حرف آیت الله جوادی آملی است. عزیزان فرمایشاتی که پیامبر نسبت به امیرالمومنین(ع) دارد سه دسته اند، نسبت به حق با علی(ع). در یک دسته فرمود الحق مع علی و علی مع الحق لا یفترقان. پیامبر فرمایشی بالاتر از این هم دارد پیامبر ما را راهنمایی کرد اگر حق زمانی داشت می لرزید ببینید علی(ع) کجاست حق با علی(ع) است. اگر این دو دچار اختلاف شدند ما دور علی(ع) را باید بگیریم. یعنی محوریت با علی(ع) است؛ حق باید دور علی(ع) را بگردد. سومی، پیامبر برای حق دعا می کند، خدایا به حق کمک کن دور علی(ع) بگردد. این جاهایی که انسان گم می کند حق با کیست کمک می کند. اصلا تولید منشا حق چهارده معصوم هستند وگرنه چطور می خواهی هفت میلیارد انسان روی کره زمین را نگه داری، هرچه بگویی می گوید دلم راضی نمی شود. این روایت برای عمار هم هست، که الحق مع عمار و عمار مع حق. البته این برای زمان خاصی است، جنگ صفین. پیامبر این را گفت برای این که زمانی جنگ می شود حق با عمار است. چرا علی(ع) را نگفت چون محل اختلاف با علی(ع) است. این جا می فرماید هر جا که حق است عمار دورش می گردد نه این که حق دور عمار بگردد. 

زمان هایی در زندگی ما گذشته که شبهه پیدا کردیم در رابطه با ائمه، که با حدیث خود را نجات می دهیم. هرچند اعمال امام فرسنگ ها با فکر ما فاصله داشته باشد. اگر حق این ها هستند و حق حیات را از این ها داریم، فقط نوکر این خاندان هستیم.

یک، لباس مشکی را فقط برای حسین(ع) خلق کردند، ما تنزل می دهیم می گوییم برای چهارده معصوم(ع) که نور واحده هستند. الان ما برای تمام عزیزانی که از دست می دهیم مشکی می پوشیم، قبلا می گفتند وقتی مشکی پوشید حسین یا چهارده معصوم شهید شده اند، الان می گویند یکی از خانواده ما از دنیا رفته است. حاج آقا می خواهی بگویی لباس مشکی حرام است؟ خیر، نمی خواهم بگویم حرام است ، روایت امام معصوم است که فقط برای سیدالشهدا(ع) لباس مشکی بپوشید. بگذار وقتی آقای متانت لباس مشکی پوشید بگویند یکی از چهارده معصوم از دنیا رفته است. دو، آقایان اربعین فقط برای برای سیدالشهدا(ع) است، چهلم فقط برای حسین(ع) است. چه کسی باب کرد که متانت مرد چهلم بگیری، در عالم خواستند بگویند فقط یک اربعین وجود دارد آن هم برای سیدالشهدا(ع) است. حتی برای حضرت زهرا(س) هم چهلم نداریم؛ عزیزان من در این دستگاه سیدالشهدا(ع) به نتایجی رسیدم، اگر چهلم را به احترام سیدالشهدا(ع) نگیری میت تو را می بخشند. سومین چیز، امام رضا(ع) به ریان ابن شبیب فرمود اگر گریه کننده بر چیزی بودی پس بر حسین(ع) گریه کن. شی اطلاق دارد بر هر چیزی که خدا آفرید.  اهل بیت دلشان نمی آمد حتی گریه ی تو بدون خیر خرج شود. در قرآن یک آیه داریم انسان های زیادی آمدند و رفتند که آسمان ها و زمین بر آن ها گریه نکردند، امیرالمومنین(ع) این آیه را که خواند دست گذاشت بر روی دوش حسین(ع) فرمود ولی برای تو کرده است.

اگر این ها را عمل کنیم مطمئن باشید چیز هایی فراتر از تصوراتمان به ما می دهند.

اضافه کردن نظر