مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین بومی خدمت عزاداران فاطمی بیان داشتند:

بهترین عمل در روز و شب جمعه با فضیلت تر از صلوات بر محمد و آلش نیست. یکی از مهمترین مباحثی که هم در بحث ظهور حضرت حجت(عج) داریم و هم در زمان هرکدام از اولیای خدا این بحث اهمیت دارد که عده ای همراهی کردند با ولی خدا و یک عده ای پشت کردند. در زمان رسول اکرم(ص) و انبیا الهی و همه ائمه تا زمان حضرت حجت این چنین بود.
چه عواملی باعث شد عده ای ولی خدا را همراهی کنند و عده ای مقابل ولی خدا بایستند؟ این ها بی حساب نبوده است. امروز امام زمان ما به زیارت اباعبدالله می روند زیارت برای شهدا هم میخوانند نام وهب بر زبان مبارک امام زمان قرار داده می شود و حضرت نام ایشان را جاری میکند از آن طرف از صحابی پیامبر کسانی داشتیم که در برابر ابی عبدالله(ع) ایستادند. در زمان حضرت حجت این بحث از این باب اهمیت دارد که همین بحث در زمان حضور حضرت حجت تکرار خواهد شد. این که حضرت صادق(ع) فرمود اگر مردم می دانستند که حضرت مهدی(ع) چه می کند در زمان ظهور، اکثر مردم دوست داشتند که لحظه ی ظهور نباشند، تا جایی که عده ی زیادی از مردم می گویند چه کسی گفته او از اهل بیت(ع)است. کسانی مقابل حضرت می ایستند، که می گفتند اگر حضرت تشریف آورد ما از یارانش هستیم. مردم ناچارند در زمان ظهور غربال شوند و تمییز داده شوند و خلق کثیری از غربال خارج می شوند. عده ای به حضرت می گویند از هر طرفی آمدی برگرد ما نیازی به بچه های حضرت زهرا(س) نداریم. ما خود می توانیم کارهای مان را جلو ببریم.
▪️اولا این که زمان ظهور اوج مشکلات و سختی هاست. امام صادق(ع) فرمودند اصلا چنین نیست که حضرت با معجزه قرار است کارها را جلو ببرد. شما در ادعیه می خوانید که خدایا ما را چنان قرار بده که از اولین نفر ها باشیم که حاجات حضرت را برآورده می کنیم. پس حضرت حوائجی دارد.البته از جنس حوائج ما نیست؛ از جنس نیاز نیست. کمک خواستن امام زمان این است که می خواهد ما را آزمایش کند. سپس امام صادق فرمود اگر خدا می خواست کار را با معجزه جلو ببرد برای رسول خدا این کار را می کرد. نود جنگ پیامبر خدا انجام داد.
▪️دوم موردی که در روایات مطرح است، زمان ظهور اوج مساوات است، مساوات یعنی چه؟ آمد خدمت امام صادق عرض کرد یاران ما در کوفه جماعتی اند، اگر شما امر به این ها کنید برای همراهی اطاعتت می کنند، حضرت فرمود این ها که داری می گویی آیا چنین هستند که یکی نیاز مالی پیدا کند برود دست کند در جیب برادر دینی اش به مقداری که احتیاج دارد بردارد او هم ممانعت نکند؟ حضرت فرمود کسی که به بخل به جیب و مالش دارد به خونش بیشتر بخل دارد.
حضرت امورات را مساوی تقسیم میکند کاری که امیرالمومنین انجام داد.
▪️سوم، زمان ظهور اوج عدالت است. عموم افراد در عدالت می مانند. امام صادق(ع) فرمود وقتی مهدی ما قیام می کند همان گونه که سرما و گرما تا آن ته خانه های تان وارد می شود عدالت او تا ته خانه های تان می رود. حضرت فرمود مهدی ما وقتی بیاید حکم به واقع و به حکم حضرت داود(ع) حکم می کند. محبت دنیا یکی از عواملی است که انسان را از امام زمان جدا می کند. لذا دعا بکنیم ثبات قدم داشته باشیم که این ولایت اهل بیت را انسان تا آخر حفظ بکند.

 

اضافه کردن نظر