مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین بومی خدمت عزاداران فاطمی بیان داشتند:

 در شب گذشته خدمت عزیزان عرض شد قضیه فاطمیه و اتفاقی که در زمان حضرت زهرا(س) افتاد در زمان اولیای خدا بوده است و در زمان حضرت تکرار شد، در زمان ظهور حضرت حجت هم تکرار خواهد شد و آن اتفاق این بود که عده ای ولی خدا را تنها گذاشتند و عده ای همراهی کردند و عده ای هم مقابل ایستادند، همین اتفاق در زمان ظهور حضرت حجت تکرار خواهد شد. مردم ناچار به امتحان هستند و خلق کثیری از غربال خارج می شوند. از کلمات حضرت زهرا(س) و دیگر بزرگان دین این عوامل را بررسی کنید. 
▪️تعبیر قرآن نسبت به گناه این است بعضی ها گناه وجودش را حاکم می شود. عزیزان این تعبیر‌خیلی تکان دهنده است،خداوند می فرماید بعضی ها اتفاقی برایشان می افتد اثر این اتفاق این است که این ها آیات الهی را تکذیب کنند و به تمسخر بگیرند. گناه پشت گناه، یعنی آنقدر پشت هم گناه میکند گناه وجودش را می گیرد. رسول اکرم(ص) لحظات آخر عمر بود حضرت بر حصیری خوابیده بودند حصیر بر بدنشان اثر گذاشته بود فرمودند من مرگم نزدیک است، خیلی شوق دارم به لقاء پروردگارم و دیدن انبیای قبلی و بدان هیچ چیز برای من محبوب تر از مرگ نیست، سپس حضرت شروع به گریه کردند، حضرت فرمود از هوا های مختلف نفسانی برای شما بسیار نگرانم و قطع رحم کردن، حرام انجام دادن از این ها خیلی ناراحتم. 
▪️در تفسیر روح البیان دیدم موذنی دیدم فوت کرد، برادرش بعد از او موذن شد، برادر دوم که از دنیا رفت برادر سوم گفت من قبول نمیکنم گفتند چرا، گفت برادران من لحظه آخر شهادتین بر زبان نتوانستند جاری کنند، خیلی من ناراحت شدم در عالم رویا آن ها را دیدم گفتند وقتی ما بالای مئذنه می رفتیم به خانه های مردم مسلط که می شدیم چشم مان را حفظ نمی کردیم در روایت داریم اگر چشم را حفظ نکنی و به حرم مومنین نگاه کنی با یهودیان در قیامت محشور می شوی. عزیزان خیلی توجه کنند گناه اثر عجیبی دارد.

حضرت صادق(ع) فرمود کسی که در لحظه گناه از دنیا برود بی ایمان از دنیا رفته است. 

▪️یک شخصی آمد خدمت پیامبر گفت سوالی دارم ما سه نفس آب بخوریم یا یک نفس؟ پیامبر فرمود به خدا قسم من از این برای شما نمیترسم، فرمود از هواهای نفسانی از شما می ترسم؛ حضرت فرمود از مستی گناه بر خطر باشید، مثل سکر شراب که حتی بالاتر از آن سکر گناه است. کسی که مست گناه شد بر چشم و گوش و اعضایش اثر می گذارد و مسیر را گم می کند.
▪️پیامبر خدا فرمود خدا چهار چیز را در چهار چیز مخفی کرده است؛ یکی بلا و غضبش را در معصیت پنهان کرده است و نمی دانید در کدام معصیت پنهان کرده لذا انسان باید از همه معصیت ها بترسد‌.
▪️امام صادق(ع) فرمود خداوند متعال به خوبی یک نفر، بچه هایش را خوب می کند حتی همسایه هایش را خوب می کند. در آیات قرآن اگر چیزی دیگر بود که بفرماید چیزی بر دیگران مقدم تر است بیان میفرمود، می فرماید هرکسی تقوایش بیشتر است بالاتر است.
▪️توسل به اهل بیت(ع) برای این که خصوصیات بد اخلاقی را از وجود انسان بیرون بکشد مهم ترین عامل است. عزیزان قدر این جلسات را بدانید، یک کاری هم برای خدمت به این دستگاه بکنید.
عزیزان در آخرالزمان حواستان را به اعتقاداتتان بدهید ببینید با روایات منطبق هست یا خیر.

اضافه کردن نظر