مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین بومی خدمت عزاداران فاطمی بیان داشتند:

▪️حجت الاسلام و المسلمین بومی خدمت عزاداران فاطمی بیان نمودند: بحثی که شروع کردیم وصل قضیه فاطمیه به ظهور حضرت حجت(عج) بود.
▪️فرمودند شیطان شما را دعوت کرد و شما را خوب اجابت کننده هایی برای دعوتش دید. گناه بعد از گناه یکی از عواملی است که شما را جدا می کند؛حضرت صادق(ع) فرمودند شیطان تمام دام هایش را در دنیا پهن کرد و قصد نکرد مگر به دوست داران ما. ولایت اهل بیت(ع) اصل است. حضرت فرمودند فقط قصد کرد اولیای ما را از راه به در کند، به خداوند متعال عرض کرد من بر صراط مستقیم تو نشسته ام تا آن هایی در این صراط اند کج کنم؛ امیرالمومنین فرمود من صراط مستقیم هستم، یعنی من نشسته ام آنجا که اهل ولایت هستند تا آن ها را از راه به در کنم.
ملاک ولایت است چیز دیگری نیست، گریه ای دیدید نماز اول وقت میخواند این ها که ملاک نیست، حضرت صادق فرمود کسی که عمل بدعت آمیز انجام دهد شیطان با عبادت راهیش میکند و می‌گوید هرچه میخواهی عبادت کن، خشوع و بکاء به او می دهد.
▪️خداوند متعال می فرماید کسی انکار آگاهانه آیات نمی کند مگر آن که ظالم است. عزیزان همه این جلساتی که ما دور هم جمع می شویم باید باعث آن شود که ما به امام زمان مان نزدیک شویم و عوامل دور شدن از حضرت را از خودمان دور کنیم. عبدالعظیم حسنی آمد خدمت امام رضا(ع)، حضرت فرمودند اول سلام من را به شیعیانم برسان، بگو یک طوری نشود شیطان بر شما مسلط شود، به آن ها بگو در صدق بر حدیث راستگو باشند و اهل امانت داری باشند، به همدیگر رو بیاورند، به زیارت همدیگر بروید، سپس حضرت فرمود با این ها به امام زمان تان نزدیک می شوید، به این ها بگو خودشان را مشغول به همدیگر نکنند اگر کسی این کار را انجام دهد بر خودم واجب کردم دعا بکنم هرکس یکی از دوستان من را اذیت کند، خدا در دنیا اشد عذاب را کند و در قیامت هم با دست خالی وارد صحرای محشر‌ شود و این ها را به آن ها بگو، خدا از گناهانشان می گذرد و از نیکوکارشان می گذرد، الا کسی که شرک برای خدا وارد شده باشد، یا کسی که یکی از دوستان من را اذیت کند، یا در دلش بدی نسبت به کسی داشته باشد.
▪️حضرت صادق(ع) فرمود: هرکس یک قضیه ای را علیه مومنی مطرح کند تا آبروی آن فرد را ببرم و تا از چشم مردم بیفتد، خدا از ولایت خودش او را خارج می کند و تحت ولایت شیطان قرار می گیرد و شیطان او را قبول نمی کند؛ اگر توبه کرد که خداوند متعال او را می آمرزد و الا اگر توبه نکرد خداوند روح ایمان را از او می گیرد و از ولایت من خارج می شود به جایی می رسد که هیچ نصیبی از ولایت من در او نخواهد‌ بود.
در روایات ما هست که مرد باید محبتش بر قلوب اهل خانه باشد. حضرت فرمود آن کسی که در دنیا بیشتر‌ مردم از او عذاب می کشند در قیامت بیشتر عذاب می کشد.
▪️شخصی آمد خدمت امام صادق(ع) عرض کرد من این آیه را نمی فهمم که خداوند در لبه پل صراط در کمین بعضی ها نشسته است. خدایی که ما شناختیم عطوف و رئوف است، امام فرمود جایی در پل صراط خدا نمی گذارد شخصی ازمل صراط بگذرد به خاطر یک ظلم و نگهش می دارد.
▪️چه کنیم برای ادای حق الناسی که بر گردن ماست؟ اگر مالی بود دو صورت دارد، یا ما صاحب مال را می شناسیم و یا نمی شناسیم؛ اگر می شناختیم و دسترسی داشتیم به هر شکلی که هست پول را باید به او برگردانیم اما اگر نمی شناختیم به مقدار آن پول باید رد مظالم دهد اگر غیر مالی بود، باید از جانب آن بنده ی خدا صدقه دهد، کار خیر کند، استغفار کند.

اضافه کردن نظر