حجت الاسلام و المسلمین دکتر کاظمی در جمع محبین اهل بیت(ع) در مصلی بزرگ شهر بابل بیان نمودند: شب قدر، شب شناخت است که این شناخت می تواند هم راجع به خودمان صورت بگیرد هم عصر و زمانی که در آن قرار داریم و هم در مورد وجود مقدس امام زمان(عج) تا وظایف مان را در این جهت بدانیم و نیاز به شناخت برای زمینه سازی داریم که در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری هم به عنوان یکی از فصل ها بیان شده است.

یکی از وظایفی که باید بدانیم مطالعات تاریخی درمورد شیعیان است. معمولا در مواجهه با تاریخ کمتر پیش می آید که خودمان را با مردم گذشته مقایسه کنیم. اگر قرار است ما در اقدام و عمل امام زمان مان را از غربت نجات دهیم لازم است ما شیعیان تاریخ را بخوانیم و از آن درس عبرت بگیریم. سیر تاریخی کتاب الهی برای عبرت است نه اینکه ما قرآن را شب قدری برسد و فقط بر سر بگیریم.

مبانی سیاسی امیرالمومنین(ع)، مبانی شیعه و مبانی کامل اسلام در طول تاریخ است اما حکومت امیرالمومنین(ع) حکومت آرمانی شیعه نیست، زیرا بسیاری از آن وعده هایی که حضرت داده بودند نتوانستند به آن برسند و فقط در زمان ظهور امام زمان(عج) محقق می شود، این معنای ناکارآمدی خود امیراامومنین(ع) نیست بلکه عدم همراهی مردم زمان ایشان بوده است. آن چه که در طول تاریخ بیشترین صدمه را به اهل بیت وارد کردند خواص بوده اند؛ با نام امام(ع) اما به کام دیگران، ندای امام را لبیک می گویند اما برای آن که به امورات مادی برسند و هر جا به آن نمی رسیدند منکر امام(ع) می شدند، کربلا یکی از آن هاست.

تمام اعصار نفاق و نفوذ در قرآن اشاره شده است تا ما در عرصه ی ظهور جلوی آن را بگیریم. اگر قرار باشد فقط منتظر باشیم و دست روی دست بگذاریم مانند تفکر مخوف انجمن حجتیه که امر ظهور محقق نخواهد شد. امام منتظر است که من چه زمانی از مرحله شعار عبور می کنم و هزینه پرداخت میکنم.

این شیب ملایم نفوذ می شود در کربلا که برای رفتن به بهشت و برای تقرب رضای الهی سر از حسین(ع) جدا می کنند، همان تفکری که امروز به اسم اسلام سلفی ها و تکفیری ها سر از بدن جدا میکنند و به نوامیس دنیای تشیع تجاوز می کنند. دنیای اسلام هر گاه به جایگاهی به نام به من چه و به تو چه رسید فاتحه اش را باید بخوانیم. وقتی فشار ها زیاد می شود می بینیم تهدید می شود که مهاجرینی که در ایران هستند ما شما را اخراج می کنیم، کجای تاریخ پیامبر(ص) و علی ابن ابی طالب(ع) اینگونه رفتار کرد؟

امیرالمومنین(ع) می فرماید هرگاه شما را از جنگ ترساندند  چرخه ی حکومت از دست من علی(ع) هم خارج می شود. انتخابات قبلی که یادمان است می گفتند اگر ما نیاییم که شما زبان صحبت با دنیا را بلد نیستید، الان در سوریه ای که چند سال در آن جنگ است ارزش پول ملی کشورش چندین برابر پول ملی ماست.

آقان خودمان را جز برای امام زمان(عج) نفروشیم، کمتر از آن فروختی ارزان فروشی کرده ای.

اضافه کردن نظر