آیت الله توکل در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان خدمت محبین اهل بیت در مصلی بزرگ شهر بابل بیان فرمودند: پیامبر اکرم(ص) درمورد مردمی که در زمان غیبت هستند به امیرالمومنین(ع) نکاتی را بیان نمودند که بسیار مهم است؛علی جان بدان آن هایی که ایمان شان بسیار اکید است و آن ها که یقین شان بسیار عظیم است این ها افرادی هستند که در آخر الزمان مثل زمان ما بدنیا می آیند که پیامبر(ص) و امام زمان شان(عج) را ندیدند و به این آیات و روایات نگاه کردند و ایمان بسیار محکم آوردند و پایش ایستادند. دو نوع باور داریم، یک باور عقل که استدلال و دلیل و برهان نیاز دارد و دیگری باور دل است که ایمان باور دل است، که شناختی است که برای دل می آید و تا به دل ننشست ایمانش به ثمر نمی نشیند. راه ایمان هم یک راه بیشتر نیست. وقتی عمل نورانی شد جان عامل نورانی می شود و وقتی حجاب کنار می رود و باور در دل می نشیند و به آن باور ایمانی می گویند. مرحله ی یقین، مرحله ی بعد از ایمان است. بعد از مرحله اسلام مرحله ایمان و بعد از ایمان مرحله یقین است. روایت دارد زمان غیبت شما را غربال می کنیم چه غربال کردنی و امتحان می کنیم چه امتحان کردنی. شما عزیزان من چند نفر را سراغ دارید تا 5 سال قبل، ده سال قبل مشت های شان از شما گره کرده تر بود اما الان کجا هستند، جلوه ی دنیا آن ها را زمین زد.

پیامبر و امام باید در قدرت انجام هر کاری نمی توانم و در سوال نمی دانم راه نداتشته باشد زیرا خلیفه ی الهی بر روی زمین است.

کسی در ظهور امام زمان(عج) نمی تواند تعیین وقت کند اما آنچه از آیات و روایات بر می آید ان شاءالله زمان ظهور حضرت را درک می کنیم.

اضافه کردن نظر