مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب سوم محرم الحرام خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: در تعاریف تشیع کوفه آن چنان که روایت داریم نه مشابهش درمورد مکه است و نه مدینه.
عبدالله ابن ضحاک مشرقی تا دقیقه نود همراه آقا عبدالله(ع) بود، نماز ظهر عاشورا پشت حضرت خواند وقتی اوضاع به هم ریخت به آقا می گوید من به این قرار بود پیشت باشم که اگر برد با ما بود با شما بمانم. آقا به او می فرماید اسب ها الان خسته اند چه طور میخواهی فرار کنی؟ می گوید از روز اول یکی از اسب ها را برای این روز بسته بودم، آقا می فرماید تا صدای غربت مرا نشنیدی برو، آن قدری آقاست که با کسی که به او پشت هم می کند برای او دلسوزی می کند، چه می شود که روزگار به اینجا می رسد؟
گفتیم دو سه تا حکومت بود، یکی حکومت مصلحت اندیش بود؛ نمی توانستند پیامبر را کنار بزنند لذا خودشان را کنار پیامبر(ص) جا زدند و با این نام کار هایی می کردند که قداست اهل بیت(ع) را بشکنند. این قداست زدایی الان طوری شده که من و شمایی که ادعای دین و مذهب هم می کنیم نمی توانیم امر به معروف و نهی از منکر کنیم.
نفوذ کاری می کند که اگر قرار باشد پای مبانی خود بایستی کمتر دعوتت می کنند در مراسمات، کاری می کنند که درون فضای هیئت بحث شیعه انگلیسی و لندنی پیش می آید می گویند آقا اینطوری نگویید از کجا معلوم اینطوری باشد. ما وقتی بررسی می کنیم می بینیم در طول تاریخ هر چه خوردیم از درون خوردیم. جریان کربلا را نگاه کنید امر را آنقدر مشتبه می کنند که از یک خانواده دو برادر در دو جبهه ی مقابل هم قرار می گیرند و آن برادری که در جبهه ی کفر قرار دارد هم نامش علی است، وقتی آن برادر شهید می شود برادری که در سپاه کفر است رو می کند به امام حسین(ع) شروع به فحاشی می کند و می گوید تو باعث شدی برادرم کشته شود.
شاید بتوانم بگویم تشکیلاتی به اندازه آن کسی که جریان کربلا را ایجاد کرد نداریم، گفتیم از جریان سقیفه این بستر را طوری برنامه ریزی کرد که این بذر کاشته شده در شهر کوفه وقتی مردم در مقابل سیدالشهداء(ع) می مانند چه کنند.

اضافه کردن نظر