مراسم دهه اول محرم 1441

سخنران:
حجت الاسلام دکتر کاظمی
مداحان:
حاج محمدرضا بذری
کربلایی جبار بذری
زمان:
از جمعه 98/6/8 به مدت 12 شب
ساعت 21:15
مکان:
امام زاده عبدالله(ع) بابل
هیات یافاطمه الزهرا(س) بابل

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در شب پنجم محرم الحرام خدمت عزاداران حسینی بیان نمودند: حواس مان را جمع کنیم که حتی هیئت و گریه کردن برای ما نفس نشود. از دو زاویه وقتی برکات حسین(ع) را در خود نمی بینیم می توانیم نگاه کنیم، یا معرفت ما کم است یا همین نفس ماست. پارسال محرم ما با امسال محرم ما یکی باشد یعنی ما خیلی فاصله داریم، تکرار محرم برای این است که من حداقل یک گام به حضرت نزدیک شوم کمش معرفتی. شیخ جعفر شوشتری می گوید من فتوا می دهم مجلس حسین(ع)، حرم حسین(ع) است؛ اگر حرم حسین(ع) است یک تکانی به دلمان بدهیم.

پیامبر(ص) فرمود شاخص ها انگشت شمار اند، آن ها دیدند اگر اینطور باشد مردم فقط باید به آن ها مراجعه کنند درش را بستند گفتند هرکسی که با پیامبر(ص) فامیل است اهل بیت(ع) است. 

عبیدالله ابن عباس برای آن که خود را در کنار امام حسن(ع) قرار دهد و نگویند فقط ایشان کریم است، همه ی یک میلیون درهمی که از معاویه گرفت را بخشید در ازای چه؟ در ازای آن که امام زمانش را تنها گذاشت.

طلحه از مروجان سقیفه است اما زبیر آن کسی است که در جریان سقیفه در خانه امیرالمومنین(ع) از ایشان دفاع کرده بود، به جای آن که دیگران را طلحه و زبیر کنیم ببینیم جای ما در زمینه ی ظهور کجاست. طلحه ای که در شورای شش نفره رایش به امیرالمومنین(ع) نبوده است. زبیر کسی است که وقتی به خانه امیرالمومنین(ع) هجوم می آورند اولین کسی که شمشیر می کشد زبیر است. شاید بخواهم عرضه بدارم بزرگترین ریزش در طول تاریخ اسلام زبیر بوده است بیهوده نگفته ام، چه می شود که این دو نفر که راهشان جدا از هم است وقتی در مقابل علی(ع) قرار می گیرند راهشان یکی می شود.

وقتی ولی یک نفر است هر کسی قرار است خود را در کنار ولی قرار دهد یعنی به همان اندازه از عظمت و جایگاه او در بین مردم را دارد کم می کند.

اضافه کردن نظر