حجت الاسلام و المسلمین باقری در شب اول ماه صفر خدمت محبین اهل بیت بیان داشتند: ریان ابن شبیب خدمت امام رضا(ع) در اول محرم رسید، امام رضا به او فرمود اول محرم روزی است که دعای ذکریای پیامبر مستجاب شد.امام رضا می فرماید آیه کهیعص اول بر حضرت ذکریا شده بود. جناب ذکریا از جبرئیل پرسید تفسیر این آیه چیست؟ امام رضا فرمود ک یعنی کربلا، ه یعنی هلاکت و کشته شدن امام حسین(ع)، ی یعنی یزید لعنه الله، ع یعنی عطش سیدالشهدا و ص یعنی صبر امام حسین(ع).حضرت ذکریا به خداوند می فرماید فرزندی به من عطا کن که فدایی حسین(ع) باشد و خداوند یحیی(ع) را به او عطا فرمود. حضرت رضا فرمود اول ماه محرم روزه بگیریدو برای نسل آینده تان دعا کنید تا حسینی باشند.

وجود انبیا مانند ظرف هستند و اهل بیت مظروف آن هستند.

در اصول کافی جلد 3 صفحه 12 آمده شده که الست بربکم قالوا بلی؛ امام باقر(ع) می فرماید سپس خداوند پیامبر اکرم و حضرت علی(ع) را نشان داد و از همگان بابت ولایتشان سوال پرسید و همگی قبولشان کردند و کسی پیامبر نشد مگر این که به وجود ان ها و ولایتشان شهادت داد. آن هایی اولی العظم شدند که ایمان به مهدی فاطمه آوردند.

حضرت آدم دیر اقرار به ولایت کرد برای همین اخراج شد. برای جبران این کار تا 500 سال گریه کردند ولی بخشیده نشد سپس جبرئیل به او فرمود برای حسین(ع) گریه کن تا خدا تورا ببخشد، سپس خدا به این واسطه توبه اش را پذیرفت.

امام حسن(ع) و حسین(ع) طفل بودن نزد پیامبر آمدند و گفتند ما میوه میخواهیم.حضرت حسن فرمودند من گلابی دوست دارم و حسین(ع) فرمودند من سیب سرخ دوست دارم. جبرئیل این دو میوه را از بهشت برایشان آورد. پیامبر شروع به گریه کردند. حضرت زهرای مرضیه فرمود حسن(ع) آنقدر زهر به او کار می کند که رنگش زرد می شود و جبرئیل گفت حسین که به سیب سرخ علاقه دارد، در خون خود غوطه ور می شود.

ایشان با ذکر مصیبت مجلس را تحویل مداح محترم دادند.

اضافه کردن نظر