مَراسِمِ عَزاداریِ دَهه اوَّلِ
مُحَــــرَمُ الْحَــــرامِ  ۱۴۴۲

سخنران:
  حجت الاسلام سیدرضا هاشمی
مداحان:
  حــاج محمدرضــا بــــذری
زمان:
ز پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹
به مدت ۱۱ شب
ساعت  ۲۱:۳۰
مکان:
مصلی بزرگ شهرستان بابل
با رعایت پروتکل های بهداشتی

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی


حجت الاسلام سیدرضا هاشمی ـــ شب دهم محـرم ( شب عاشورا )  ۱۳۹۹/۰۶/۰۸

 


موضوع بحث شب های محرم :  از امام حسین (ع) چه میخواهیم؟

 

  حاجت امشب در زیارتی است از امام هادی علیه السلام :
مرا جزو گروه خودتان دربیاورید و مرا در شفاعت خودتان داخل کنید.
از امام صادق علیه السلام پرسیدند چه شد که اصحاب امام حسین اینطور در دل مرگ رفتند حضرت فرمودند : چون پرده ها از جلوی چشم اصحاب حسین کنار رفت و جایگاهشان را در بهشت دیدند.
قوانین خدا به دو صورت است:
قوانین تکوینی (جاذبه کره زمین، جوشیدن آب در دمای ۱۰۰ درجه ) کسی به این قوانین اعتراضی ندارد
قوانین تشریعی (نماز و روزه و حج واجب و حرمت قمار و شراب و...)
اگر پرده ها کنار رود میبینی قوانین تکوینی و تشریعی با هم هماهنگ است.

نمونه هایی از کنار رفتن پرده ها

۱. پرده از مقام اهل بیت
متوکل میخواست خودنمایی کند به امام هادی علیه السلام گفت لشکر مرا میبینی؟ امام فرمودند ما هم لشکر داریم. امام لای انگشتان خود را باز کرد متوکل دید از زمین و آسمان پر از فرشتگان هستند.

۲. پرده از باطن آدم
شخصی میگفت قبل از انقلاب در اداره مالیات کار می‌کردم و رشوه زیاد میگرفتم ولی اتصالم با اهل بیت قطع نشد. به مشهد مشرف شدم. منزل یکی از خادمان رفتم دیدم خادم به شکل خاصی می‌خندد گفتم چه شده گفت اجازه بده نگویم گفتم بگو گفت دیشب خواب دیدم من  و خادم ها محضر امام رضا علیه السلام هستیم هر زائری که می‌آید امام رضا وظیفه پذیرایی را به یکی از ما محول می‌کند تا اینکه یک خرسی وارد شد و امام رضا گفت پذیرایی کن که اکنون تو وارد خانه من شدی گفتم لباسم را از پول حرام خریدم.

۳. پرده از برزخ آدم ها
علی بن حمزه امامت امام رضا علیه السلام را انکار کرد امام رضا علیه السلام فرمودند : از دنیا رفت، نکیر و منکر سوال کردند امامت کیست؟ تا امام کاظم علیه السلام را گفت گفتند امام بعد گفت ندارم آنچنان با تازیانه زدند قبرش پر آتش شد.

یکی از علمای نجف در میانسالی به وادی السلام رفت دید جوانی را دارند دفن می‌کنند. پدر جوان گفت حاجی می آیی تلقین بخوانی. ایشان رفتند پایین قبر تلقین را خواندند در پایان تلقین وقتی گفت فهمیدی؟ پرده ها کنار رفت دید شیاطین دارند می‌چرخند و جوان گفت نه نفهمیدم. عالم به پدر گفت آیا این جوان متدین بود؟ گفت آری عالم گفت آیا از او راضی بودی؟ گفت خیر عالم گفت به خاطر من از او بگذر. عالم دوباره رفت پایین تلقین را خواند و گفت افهمت (فهمیدی)  جوان گفت بله.

۴. پرده از باطن گناه
باطن غیبت گوشت برادر مرده، باطن نگاه به نامحرم تیری مسموم از تیرهای شیطان، باطن مال حرام چرک و خون و کثافت.

آیه ای در قرآن هست که می‌گوید : کسانی که مال یتیم را به زور می‌خورند در شکم هایشان آتش می‌ریزند (اگر پرده کنار رود میبینی که آن شخص در حال خوردن آتش است. )

اولین سینما را رضا خان در سال ۱۳۱۰ در مولوی تهران ساخت یک پیر مردی از جلوی سینما رد میشد گوش هایش را گرفت یکی پرسید چی شد گفت دیدم یک عده سگ و خوک وسط آتش می‌رقصند.


امام حسین کودک بود، خدمت پیامبر آمد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : خوش آمدی حسینم ای زینت آسمان ها و زمین. امام حسین علیه السلام فرمودند : شما زنده ای و من زینت آسمان ها و زمین هستم؟ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : بله، بر سمت راست عرش نوشته مصباح الهدی و سفینة النجاة

اضافه کردن نظر