مَراسِمِ عَزاداریِ دَهه اوَّلِ
مُحَــــرَمُ الْحَــــرامِ  ۱۴۴۲

سخنران:
  حجت الاسلام سیدرضا هاشمی
مداحان:
  حــاج محمدرضــا بــــذری
زمان:
ز پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹
به مدت ۱۱ شب
ساعت  ۲۱:۳۰
مکان:
مصلی بزرگ شهرستان بابل
با رعایت پروتکل های بهداشتی

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی


حجت الاسلام پناهیان ـــ شب شهادت حضرت رقیه(س) ۱۳۹۹/۰۷/۰۱

 


موضوع بحث  :  سخت ترین امری که می‌شود به آن ایمان آورد چیست؟

 

خدا، معاد، نور نبوت و ولایت که در اولیای خداست. الذین یومنون بالغیب شامل همه اینهاست.

ایمان آوردن به خدا یکی از آسان ترین ایمان هاست. هر کسی در بحران قرار گیرد یک لحظه ای ته دلش خدا را صدا می‌زند و کمک می‌خواهد. حتی کافری که در طوفان دریا قرار می‌گیرد و دستش به جایی بند نیست خدا را در حال اخلاص صدا می‌زند.

در قرآن داریم : اگر از مشرکی بپرسید خالق شما کیست حتما می‌گویند خدا.

سخت تر از ایمان به خدا ایمان به معاد است ولی ایمان به معاد نیز آسان است.

در سوره جمعه داریم که یهودی ها می‌گویند ما دوستان خداییم. اگر خدا شمارا تحویل می‌گیرد پس تقاضای مرگ کنید ولی شما این کار را نمی‌کنید. (به معاد معتقدند ولی به پیامبر معتقد نیستند. )

ایمان به بعضی از جزئیات معاد که در قرآن داریم سخت است. یکی از این جزئیات خلود در جهنم است و دیگر اینکه در حساب و کتاب تمام جزئیات سوال می‌شود.

اما از این سخت تر ایمان به ولی خداست ولی این ایمان هم زیاد سخت نیست. به ابوجهل گفتند یتیم عبدالله ادعای پیامبری کرده آیا تو قبول میکنی؟ ابوجهل گفت او که دروغ نمی‌گوید حتما پیغمبر است گفتند پس قبول میکنی گفت نه من نمی‌توانم ایمان بیاورم. نمی‌شود که همه امتیازات برای قوم آنها باشد.

در نتیجه همه به مبدا و معاد و ولی خدا ایمان داریم.

ایمان به وجود ملائکه و جنیان نیز سخت نیست چون فرموده خداست.

اما آن چیزی که ایمان به آن از همه اینها سخت تر است ایمان به نصرت الهی است.

نصرت الهی که می‌تواند عالم را زیر و رو کند. می‌تواند علی رغم شرایط بد تو و شرایط به ظاهر خوب دشمن ورق را برگرداند و در آخرین لحظات یاریت کند.

مسؤلین ما اگر این ایمان را کامل داشتند نزد رهبری نمی‌رفتند و نمی‌گفتند که باید مذاکره را بپذیریم و در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم. حدود ده سال پیش رهبری در سخنرانی میفرمودند به نصرت خدا ایمان داشته باشید.

منشأ احساس ضعف عدم ایمان به نصرت الهی است.

این ایمان به سادگی به دست نمی‌آید

 

زمانی که رژیم صهیونیستی تا بیروت (جنوب لبنان) آمدند و ارتش نظامی و زندان و داشتند و شکنجه می‌کردند و حزب‌الله نمی‌توانست تکان بخورد مسئولین حزب الله که دوازده نفر بودند خدمت رهبر آمدند. حضرت آقا پرسید به نظر شما (با این مقاومت زیر پوستی) چه اتفاقی خواهد افتاد. فقط دو نفر از آنها گفتند که ما پیروز می‌شویم. بعد از آن حضرت آقا فرمود در فلان زمان اسرائیل عقب نشینی خواهد کرد بعد از آن مراقب جنگ داخلی باشید.

بعد از تحقق این پیش بینی ها سید حسن نصرالله این خبر را علنی گفت به همین دلیل اعتقادی که آنها دارند فوق اعتقادی است که ما داریم.

حضرت امام خمینی (ره) در زمان جنگ فرمودند : بعد از جنگ ملت ایران و عراق بر محور  اهل بیت و عتبات با هم متحد می‌شوند و بعد از این اتحاد دیگر به هیچ کشوری در جهان احتیاج نداریم.

همه می‌گفتند امام خمینی (عامل اتحاد) که برود جنگ داخلی می‌شود. هیچ کس باور نمی‌کرد ما در تحریم ها دوام بیاوریم و در منطقه تعیین کننده ترین کشور باشیم و کمربندی در منطقه ایجاد کنیم به نام هلال شیعی.

پنج سال پیش چه کسی باور می‌کرد کشتی های نفتکش ما از کنار آمریکا عبور کند و آمریکا نتواند کاری کند؟ چه کسی باور میکرد یکی از اصلی ترین پایگاه های آمریکا را بزنیم و آمریکا نتواند یک گلوله به سمت ما بزند.

 

خداوند چه زمانی نصرتش را می‌رساند؟

حضرت ابراهیم را به وسط آتش می‌برد و سپس آتش را گلستان می‌کند.

برادران یوسف تصمیم به قتل یوسف می‌گیرند و خداوند او را عزیز مصر می‌کند.

در جمهوری اسلامی یک ریال بودجه نگذاشتیم تا ارتش فرامنطقه ای درست کنیم اما قویترین ارتش فرامنطقه ای داریم.

اگر کسی نصرت الهی را باور نکند خداوند به او ضربه می‌زند.

امروز بیش از هر روزی خدا کسانی که ایمان به نصرت الهی ندارند را مجازات می‌کند چون این همه معجزه آورده است.

عالی ترین فضیلت معنوی توکل است. توکل بالاتر از رضا به رضای الهی داشتن است. ایمان به قدرت و نصرت الهی و اطمینان به پشتیبانی او داشتن.

بعضا پیامبران هم در ایمان به نصرت الهی کم آوردند. پیامبری به همراه یاران گفتند متی نصرالله (پس کجاست یاری خدا)

هر چه به نصرت الهی بیشتر اعتماد کنی بیشتر بهره میبری.

اعتماد به نفس تعبیر دقیقی نیست اعتماد خودت را به خدا بالا ببر. حضرت داوود نبی میگفت خدایا هم درجه من در بهشت کیست ندا آمد دختری از فلان خانواده. حضرت داوود نزد دختر آمد و فرمود تو چطور عبادت میکنی دختر گفت خیلی ساده حضرت داوود فرمود چطور شرعیات را رعایت میکنی گفت معمولی حضرت داوود فرمود خدا فرمود تو در بهشت هم درجه پیامبری دختر گفت من کار خاصی نکردم من به خدا خیلی حسن ظن دارم. هر مشکلی برایم پیش آید اطمینان دارم که خداوند کمکم می‌کند. حضرت داوود فرمود همین تو را هم درجه با پیغمبر زمان کرده.

اضافه کردن نظر