مَراسِمِ عَزاداریِ دَهه اوَّلِ
مُحَــــرَمُ الْحَــــرامِ  ۱۴۴۲

سخنران:
  حجت الاسلام سیدرضا هاشمی
مداحان:
  حــاج محمدرضــا بــــذری
زمان:
ز پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹
به مدت ۱۱ شب
ساعت  ۲۱:۳۰
مکان:
مصلی بزرگ شهرستان بابل
با رعایت پروتکل های بهداشتی

 

lack_medium_small_squa

مراسم بعدی


حجت الاسلام بی آزارتهرانی ـــ شب دوم اربعین حسینی ۱۳۹۹/۰۷/۱۵

 


موضوع بحث  :  جنگ ادراکی ـ شناختی

 

 

عدد چهل نماد کمال است. معمولا چله گرفتن برای هدف گزاری کمال است . چیزی که انسان را به کمال می رساند محبت واقعی است محبت و عشق اهل بیت است .

 

دو نوع محبت اهل بیت داریم یکی افراط در محبت و یکی تفریط . افراطیون کسانی هستند که می گویند گناه کردن مهم نیست همین که محبت اهل بیت را داشته باشید بست است به این افراد در گذشته مرجعه گفته میشد و الان به این افراد درویش گفته می شود موسس مکتب مرجعه شخصی منحوس به نام معاویه بود

 

خوارج در اون زمان می گفتند اگر کسی گناهی انجام داد باید همان لحظه خونش را بریزی مثل داعش در زمان حال ما در مقابل این تندرویی یک حدیث دروغین هست که می گوید پیامبر فرمودند هر کس از صحابه من را بهشان اقتدا کنید و ازآنها پیروی کنید شما به کمال و سعادت می رسید.

 

سخت ترین جنگ جنگ ادراکی است در حال حاضر سخت ترین جنگ این است که یک شایعه ترویج کنند ذهن هارو تغییر بدهند در کربلا همان کسانی که آب وضو امام حسین رو تبرک میگرفتن به امام حسین آب نرسوندن و آب ندادن چه اتفاقی افتاد به دو وسیله ذهن هارا تغییر دادند به دو وسیله جنگ ادراکی راه انداختند یکی زر و یکی تزویر پسر مرجانه با ۱۶ نفر و نصفی ادم آمد در شهر آن هم با لباس مبدل برگشت گفت ای مردم کوفه امیر یزید قاطی کرده مرا فرستاده گفته است به مردم کوفه وقت بده ظرف چند روز اگر از بیعت حسین بن علی بیرون نیایند با تو بیعت نکنند این حرف ها راهم به دونه درشتها می گوید به سران قبایل گفت فردا روز نگوید ما اتمام حجت نکردیم امیر یزید یک لشکری به راه انداخته است از سمت شام می آید شامیان تشنه به خون حسین بن علی هستند.آنها برسند اینجا هر زن و زندگی که دارید همه چیزشما با خاک یکسان می شود. خون و نون و ناموس و... همه رفته فقط یه کاری کنید لشگر به اینجانرسد . اصلا لشگری در کار نبود .همه دروغ بود برای ففریب دادن مردم به این می گویند جنگ ادراکی.

 

الان هم از این شایعه ها هست میگفتند به این رأی ندید دلار میشه ۵ هزار تومن، این دیوار میکشه تو خیابونا... اینها جنگ های ادراکی ست که در زمان حال اتفاق می افتد. فریب خوردن هم هزینه دارد هزینه اش را باید پرداخت کرد. اگر مردم اشتباه انتخاب کنند تر و خشک هم با هم میسوزند حضرت آقا هم گفتند مراقب باشید درست انتخاب کنید و الا دودش تو چشم خودتون میره.

 

 اصلا چرا اینقدر حادثه کربلا ماندگار شده در ذهنها؟ بخاطر پیوست معرفتی است که دارد آن پیوست شناختی دربرابر جنگ شناختی که کربلا رو بالا نگه داشته در زیارت عاشوارا می خوانیم که امام حسین همه داشته هایش را داد برای خدا یه لخته خون درون قلبش بود آن راهم  داد برای خدا برای چی هستیش را داد برای اینکه مردم در بیابان و تاریکستان جهالت و گمهراهی نمانند.

 

عاشورا برای این اتفاق افتاد که ما از جهالت بیرون بیایم بعد نمی شود که به جهالت فرو برویم و هر گناهی بکنیم و از امام حسین طلب مغفرت داشته باشیم هزار تا فساد مالی داشته باشی بعد بگویی یه استغفار میکنیم درست می شود نه اینطور نیست باید تقوا داشت  خیلیها هستن گناه میکنند فساد میکنند شراب میخورن مجالس گناه شرکت میکنند می گویند امام حسین شفاعت میکند آخوندها دین را سخت کردند، اینان جاهل هستند محبت اهل بیت باید درست و عاقلانه باشد.

 

اگه عاقلانه باشد این محبت را اهل بیت خیلی خوب می خرند.

 

انان که خاک را به نظر کیمیا کنند

 

قطعا شود که گوشه چشمی به ما کنند

 

 

 

اضافه کردن نظر