حجت الاسلام والمسلمین محرابیان بیان داشتند: یک دسته از افراد که دنبال بندگی خدا می گردند به خاطر اینکه گره های مشکلات دنیایشان را باز کنند. در اصول کافی داریم شخصی نزد پیامبر آمد گفت ای پیامبر آیا مرا می شناسی؟پیامبر فرمودند چهره ات برایم آشناست گفت یادتان هست وقتی به طائف آمدین به شما غذا دادم و مهمان من بودید؟پیامبر فرمود بله گفت حال گرفتارم و از شما کمک می خواهم پیامبر فرمود هرچه میخواهی بگو گفت من200 گوسفند و یک چوپان می خواهم رسول خدا به فردی فرمود از طرف من این ها را به او بدهید. وقتی او رفت پیامبر به مردم گفت خوب او را نگاه کنید به اندازه پیرزن قوم موسی عرضه نداشت.همان پیرزنی که به واسطه گفتن قبر یوسف پیامبر به موسی از موسی عهد گرفت که در قیامت همنشین او باشد.

در روضه امام حسین(ع) قانع نشوید بلند فکر کنید.این افرادی که پیاده سمت کربلا می روند را ببینید بگویید به آن ها چه میخواهید می گویند خود حسین(ع) را می خواهیم.

خطر دسته اول این است که تا وقتی ائمه جوابشان را می دهند دوستشان دارند.دسته دوم افرادی هستند که به دنبال خدا و امامشان می گردند به عشق بهشت و ترس ازجهنم.

روایت داریم وقتی بهشتیان وارد بهشت می شوند از هر طبقه ی بهشت بوی حسین می آید فرشتگان می گویند خداوند کربلا را میان بهشت تقسیم کرده است.

در کتاب معادشناسی علامه تهرانی از موسی پرسیدند مرگ چگونه بود فرمود به خدا قسم انگار گوسفندی را زنده زنده پوست بکنند. از پیامبر روایت داریم وقتی خدا می خواهد گریه کن حسین را از دنیا ببرد حضرت عزرائیل از خدا دستور می گیرد برو موقع حرکت پیامبر(ص)و علی(ع) و فاطمه(س) جلوی او را می گیرند و می گویند با او مهربان باش.

امام صادق به شاگردش فرمود اگر ذره ای محبت مادرمان در دل کسی باشد در قیامت اورا مادر صدا می زند.

از گریه کن حسین در برزخ می پرسند مرگ چگونه بود می گوید ما نمی فهمیم مرگ چگونه بود فقط ملک الموت چیزی به ما نشان داد و ما جان دادیم.

دسته سوم افرادی هستند که بندگی خدا می کنند که بهشت می خواهند و دوست دارند مشکل دنیایشان هم حل شود اما می خواهند آقایشان راضی شود.

در کتاب مقاله السبتین داریم علی ابن مظاهر در کربلا بود امام حسین فرمود هرکسی خانمش را با خود امشب به قوم بنی اسد ببرد.علی ابن مظاهر گفت چرا؟ امام فرمود چون زن و فرزندان من بعد کشته شدنم اسیر می شوند میترسم زنان و کودکان شما هم اسیر شوند و به سختی بیفتند.علی وقتی به خیمه اش آمد دید همسرش می خندد گفت چرا می خندی همسرش گفت دیدم فرزند غریب فاطمه خطبه می خواند آخر خطبه را نشنیدم چه گفت؟ وقتی علی موضوع را به همسرش گفت همسرش به او گفت خیلی بی انصافی ای علی ابن مظاهر چطور دلت می آید بچه های پیامبر آواره شوند اما بچه های تو آواره نباشند. وقتی علی ابن مظاهر این حرف را به امام حسین زد امام فرمود خدایا هرچه می خواهند به آن ها بده.

ایشان با روضه بر سیدالشهدا و حضرت زهرا مجلس را تحویل مداح محترم دادند.

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
+5 #1 عبدالله 1393-09-15 08:35
سلام واقعا عالی بود تشکر از استاد محرابیان و شما بخاطر دعوت از ایشون ..کاش دهه محرم استاد محرابیان منبر میرفتند
نقل قول