حجت الاسلام و المسلمین موسویان در صبح اربعین حسینی در جمع عزاداران اباعبدالله بیان داشتند: قران دو گونه حیات به تصویر می کشد یکی مادی که در دوره اول 120 روز از نطفه شروع و تا نزعه ادامه می یابدو سپس خداوند می فرماید از روح خودم در او دمیدم. در این حیات اگر اعتبار و شخصیتی است به اعتبار پدر و مادر هایمان است.

در 26 آیه خداوند احسان و تواضع درمقابل پدر و مادر را واجب دانسته است. اگر می خواهید زیارت اباعبدالله در هیات ها به شما اثر کند مرحوم دعای پدر و مادرتان است.

این حیات طبیعی مقدمه حیات طیبه است. اگر کسی این حیات طیبه را می خواهد قرآن می فرماید باید جواب پیامبر را بدهد.

پیامبر می فرمایند نشانه حیات انسان ها قلب آنهاست.

پیامبران الهی برای رسیدن به درجات بالا باید بر حسین(ع) گریه کنند، تا قلبشان زنده بماند. از علی(ع) پرسیدند چگونه علی شدی؟ فرمودند من یک نگهبان بر دلم گذاشتم گفتم هرکسی وارد نشود من می خواهم جواب خدا را بدهم.

دو راه برای احیای قلب وجود دارد، اگر کسی این ها را درست انجام دهد هیچ مشکلی در زندگیش نخواهد داشت. یکی آن است که اگر کسی توانست در مصیبت حسین(ع) خوب گریه کند. یعنی طوری گریه کنیم که اهل بیت گویند این گریه کن است. دومین راه رفتن به کربلاست.

زیارت امام حسین(ع) سه اثر دارد: 1-اثر دنیایی دارد 2- اثر آخرتی دارد. روز قیامت منادی ندا می دهد که زائرین حسین چه کسانی هستند؟ بعضی گردن هایشان را بالا می آورند و میگویند ما بودیم و رفتیم تا به پیامبر لببیک بگوییم.

3- اثر معنوی دارد. زائر امام حسین(ع) دعایش مستجاب است.

ایشان با روضه بر سیدالشهدا مجلس را تحویل مداح محترم دادند.

اضافه کردن نظر