حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی بیان فرمودند: هر مجلسی که برای اهل بیت با هر هدف خاصی برگزار می شود، یک باطنی دارد که انسان باید آن ها را دریافت کند.

روایت داریم: اگر خداوند پرده ها را کنار بزند و فرد حالت عزادار حسین را ببیند که چگونه به خدا نزدیک است گردن ها پایین می آید.

امام صادق(ع) فرمودند: مومن به مانند شعاع خورشید با خورشید با خداوند در ارتباط است.خدا به داوود می فرماید ای داود کسانی که پشت به من کردند اگر می دانستند چقدر آن ها را می خواهم از شوق محبت من می مردند.

خداوند به موسی گفت تو و هارون به سمت فرعون روید و با نرمی با او صحبت کنید تا قلبش خاشع شود.

در کتاب بهار روایتی از امام صادق(ع) است که می فرمایند: فردی نزد امام صادق آمد و خواست مطلبی را به امام بگوید اما دلش نگران بود.گفت من یک برادر دارم خیلی عاشق ماست، غیر از اینکه او شراب مینوشد. حضرت فرمود: حیف که ما را دارد و شراب می خورد. ولی یک چیز به تو بگویم اگر عشقش را به خاطر گناه زیر سوال ببری اشتباه می کنی. کسی که مارا ندارد بیچاره است. آن مومنین درجه پایین روز قیامت شفاعت می کنند. از دنیا نمی رود مگر این که ما توبه اش می دهیم.

آیت الله دستغیب در کتابش می گوید: زنی رقاصه بود اما یک دفعه مسیر زندگیش تغییر کرد. بعد از مرگش کسی او را در خواب می بیند می گوید روزی به مجلسی دعوت شدم دیدم در راه جایی عزاخانه ی اباعبدالله است زیر یکی از دیگ ها کنده اش خاموش شد، رفتم و کنده را فوت کردم و دود در چشمم رفت و چشمم اشک گرفت، ناگهان صدای مداح را شنیدم حالم عوض شد و اشک در چشمم جمع شد و این چنین مسیر زندگیم تغییر کرد.

 

اضافه کردن نظر


نظرات  

 
+2 #1 مهدی 1393-11-26 02:36
سخنرای قشنگی بود
ممنون از برنامه های خوبتان
ان شا الله همه نوکر خوبی برا امام زمان باشیم
نقل قول