حجت الاسلام و المسلمين قاسم پور در شب ميلاد بانوي اطهر اسلام حضرت  زهرا(س) بيان نمودند: هيچ چيز بالاتر از معرفت به اهل بيت پيامبر نيست. هرچه شناخت ايشان از اهل بيت بالاتر رود و بهره مندي اش از اهل بيت بيشتر مي شود. حتي اهل بيت فرمودند نمك غذايتان را از ما بخواهيد اما اهل بيت براي اين نيامدند كه تنها مشكل انسان ها را حل كنند بلكه ماموريتشان اين بود كه بيايند انسان را تربيت كنند و انسان مودب به آداب الهي شود. آيه قران داريم كه ما جن و انس را خلق نكرديم الا اين كه بندگي ما را كنند. اماما باقر(ع) درمورد اين آيه فرمودند يعني معرفت نسبت به خداوند و معرفت نسبت به ما داشته باشيد.

امتحان در قرآن فقط به مسائل مادي دور نمي زند. بله انسان به مسائل مادي هم امتحان مي شود اما در ايه اي خداوند مي فرمايد ما عمل شما را امتحان مي كنيم. اهل بيت فرمودند در واقع تحت اين عمل شما ما معرفت شما را ميبينيم و بعد عمل تان را ميبينيم.

اهل بيت پيامبر يك حقيقتي هستند كه آنچه هستند انسان نمي تواند بشناسد و هيچ كسي هم آن ها را نشناخت جز خودشان و هركسي هم اگر حرفي زده است به اندازه فهم خودش گفته است.

اهل بيت را نمي توان با ديگر انبيا مقايسه كرد.

امام زمان در دعايي مي فرمايند هيچ فرقي بين ما وخداوند نيست مگر اين كه خدا خالق است و ما مخلوق هستيم. اهل بيت پيامبر هرچه دارند از خداوند است ولي خداوند هرچه دارد از وجود خودش است.

در كتاب معاني الاخبار از شيخ صدوق داريم درمورد نام گذاري حضرت فاطمه به اين نام عقل و ذهن مردم از شناخت اين بانو عاجز است.

خداوند مي فرمايد اگر زهرا(س) نبود اهل بيت و اين عالم را هم خلق نمي كردم. پيامبر دست حضرت زهرا را مي بوسيدند زيرا ايشان ريشه ي همه ي عالم و خود پيامبر بودند و پيامبر با بوسيدن ايشان ريشه و وجود خويش را مي بوسيدند.

معرفت لازم است اما كافي نيست. آنچه اين معرفت را كامل مي كند پيروي از ايشان و اهل بيت عزيز است.

ايشان با سلام بر اباعبدالله و دعا براي فرج منجي عالم بشريت مجلس را تحويل مداح محترم دادند.

اضافه کردن نظر