حجت الاسلام و المسلمین احمدنژاد در شب میلاد سیدالساجدین امام العارفین علی ابن الحسین(ع) بیان داشتند: بحث این سه شب ما پیرامون عوامل توفیق و عدم توفیق بود.

آمد با اباعبدالله بیعت کرد گفت ای حسین به شرطی با تو بیعت می کنم که تا زمانی با تو باشم که به دردت می خورم و الا باید بیعتت را از من برداری امام قبول کرد. موقع جنگ شد دید اصحاب شهید می شوند خدمت امام آمد گفت قول و قرارمان یادت هست؟امام فرمود آری، گفت اقاجان من را بکشند تا لحظات بعد شما را هم شهید می کنند پس بودنم فایده ای نخواهد داشت اجازه دهید مرخص شوم. او فکر می کرد امام محتاج اوست.دو متری بهشت رفت و برگشت.

نقل می کنند که جناب حر استادی داشت به او گفته بود پسرم هر وقت سر دوراهی قرار گرفتی، آن طرف که آخرتت به دنیایت می ارزد را انتخاب نما.

جوان ها به مسائل امروزی فکر کنید در 99% مواقع موفق خواهید بود.

دومین عامل رسیدن به توفیق الهی نماز است. امام حسین(ع) برای به پا داشتن نماز قیام کرد. نماز گذرنامه و پاسپورت است. من به خارج از کشور سفر میکنم پلیس از من گذرنامه می خواهد من سند خانه ی 20 میلیون تومانی ام را نشان دهم آیا قبول می کند؟ خدا می گوید اگر نمازت قبول شد بعد بیاید بقیه اعمالش را بررسی کنید.

یکی آمد خدمت خاتم النبیا گفت برکت مدتی است که از زندگی ام رفته است. پیامبر گفت نماز می خوانی؟ آری رسول الله به جماعت و پشت سر شما می خوانم. پیامبر فرمودند آیا تعقیبات و مستحبیات را انجام می دهی؟ گفت بله یا رسول الله. جبرئیل نازل شد فرمود گوشه ای از خانه اش پرنده ای لانه کرده که گوشه ی لانه اش را با استخوان یک انسان بی نماز درست کرده است و به خاطر استخوان آن انسان بی نماز در لانه آن پرنده برکت از خانه او رفته است.

حضرت صدیقه خدمت پیامبر رسید و پیامبر اکرم فرمودند: کسی که نماز را سبک بشمارد خدا پانزده بلا سرش می آورد:

1- خدا برکت را از عمرش می گیرد.

2- خدا برکت را از رزقش می گیرد.

3- خدا نورانیت را از چهره اش می گیرد.

4- شخص بی نماز هر عملی انجام دهد اجری ندارد.

5- دعای شخص بی نماز به آسمان نمی رسد.

6- دعای دیگران در حقش مستجاب نمی شود.

7- ذلیل می میرد.

8- گرسنه می میرد.

9- تشنه می میرد.

10- خدا ملکی در قبرش قرار می دهد که عذابش دهد.

11- قبرش تنگ می شود.

12- قبرش تاریک می شود.

13- فردای قیامت در محشر می آورندش با صورت به خاک می زنندش تا دیگران ببینند.

14- از ریزترین اعمالش حساب می شود.

15-فردای قیامت خدا اورا از خود دور می کند.

اضافه کردن نظر