حجت الاسلام و المسلمین باقری خدمت عزاداران امام حسن مجتبی(ع) بیان داشتند: با توجه به این که دو ماه محرم و صفر ما عزادار ایم و فضای دنیای تشیع سیاه پوش و عزادار هستند. شهادت امام حسن(ع) و میلاد امام موسی(ع) را چطور با هم جمع کنیم؟ آن چه به نظر می رسد گیرم که که میلاد آن حضرت به طور صحیح باشد ادب حکم می کند برای ادب به سیدالشهدا(ع) ما حکم را به عزا بگذاریم. تذکر دیگری هم بدهم این که در این اختلاف اقوار مستند بگوئیم، لذا باید همه چیز را لحاظ کرد و باید به همه چیز توجه داشت.

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: خداوند اراده ی خیر به کسی داشته باشد مهر دنیایی که او را از راه حق دور می کند از دلش در می آورد و او را دین شناس می کند و نسبت به عیب هایش آشنایش می کند و خدا به هر کسی این عنایتش را داشته باشد خیر دنیا و آخرت را به او داده است.

روزی شیطان آمد خدمت حضرت موسی(ع)، حضرت فرمود این کلاه چیست که بر سر گذاشته ای؟ شیطان گفت هر رنگ و رشته ی این کلاه برای شخصی است.

شخصی آمد نزد پیامبر گفت یا رسول الله(ص) گفت من آدم خوبی هستم کارهای خیر می کنم اما تعریفم که می کنند خوشم می آید، حضرت فرمود اگر دستت طلا بود تمام عالم جمع شدند گفتند در دستت بادام است، خودت که می دانی در دستت طلاست با گفتن مردم مشتت بادام می شود؟! خیر؛ این برای متدینین و هیئتی هاست، در همین جا متوقف می شود.

امام صادق(ع) فرمودند: دوست داری اعمالت صاف و پاک به درگاه خدا برده شود راستگو باشد، دوست داری رزق و روزی ات زیاد شود، نیتت را پاک کن. می خواهی عمر طولانی داشته باشی خوبی به اهل و عیال و اطراف خود کن.

اضافه کردن نظر