حجت السلام و المسلمین مرعشی خدمت محبین اهل بیت بیان داشتند: پنج نکته آماده کرده ام که خدمتتان بیان می کنم.

اول چه شیعه و سنی معتقدند به آخر الزمان و بحث ظهور هستند؛ ابن عباس نقل می کند که رسول الله(ص) فرمود اولین نفر وصی بعد من برادرم علی(ع) و آخرین فرزندم مهدی(عج) است که زمین را از عدل پر می کند. خدا آن روز را طولانی می کند که حضرت مهدی(عج) ظهور کند و حضرت عیسی نزول کند.

در زمان مهدی(عج) زن خانه براساس کتاب خدا واقعا تسلیم است. الان فساد زیاد شده است، نماز ضایع شده است، الان چند درصد جوان ها نماز می خوانند؟ من در کلاس ها می گویم، برد با ماست چه بخواهیم چه نخواهیم، آخرش مهدی(عج) می آید، بدانم در آیند کار ما نتیجه می دهد.

مطلب دوم این که کسی که بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است. این یعنی یک عمر جاهلی زندگی کرده ای چه قدر مهم است اگر امام زمانت را نشناسی دین و نبی به کارت نمی آید و در جایگاه جاهلی وارد شده ای. ما در روند تثبیت حالات معنوی و وارد شدن نیاز به توسل داریم ولی بزرگان در ادامه ی این مسیر توسل می کنند. ما نیاز به معرفت به امام زمان(عج) برای زندگی معنوی داریم. خدا اراده کند بنده ای را هدایت کند شرح صدر به او می دهد.  آیت الله بهجت(ره) فرمودند: مهم تر از دعا برای ظهور و سلامتی امام زمان(عج) دعا برای حفظ دین است. کسی که بمیرد و در زندگی اش عارف به امام زمانش بوده باشد مانند این است که در خیمه مهدی(عج) در کنارش است.

خاک بر سر کسی که از نماز خود لذت نمی برد. خاک بر سر من طرف ده جلسه یوگا می رود من بیست سال است دارم نماز می خوانم کیف نمی کنم.

در خانه ای که سهمی برای قرائت قرآن قرار دهند برکت بر آن خانه نازل می شود و کار اهل خانه راحت می شود اما اگر نخوانند برکت از آن خانه می رود و کار برای اهل خانه سخت می شود.

اضافه کردن نظر